BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa starszych kobiet jest na scenie. Trzy z nich siedzi na krzesłach a reszta jest za nimi. Mają przed sobą mikrofony na statywach.

Dzień Seniora w Puchaczowie

W dniu 25.10.2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie obyły się uroczystości związane z Gminnym Dniem Seniora. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Puchaczów oraz Dzienny Dom Senior + w Bogdance.

Całość poprowadziła Pani Katarzyna Choma, a Wójt Gminy Pan Adam Grzesiuk, dokonał uroczystego otwarcia uroczystości oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Seniorom z okazji ich święta. W Gminnym Dniu Seniora wzięła udział przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, Eliza Cyfra.

Mężczyzna w garniturze stoi na mównicy i ma przed sobą mikrofon.

Seniorzy z Dziennego Domu Senior + w Bogdance przygotowali bogatą część artystyczną, składającą się z występów wokalnych i tanecznych, gdzie w humorystyczny sposób przedstawili tzw. „jesień życia”.

Trzech mężczyzn stoi na scenie. Sa ubrani w białe koszulki i czarne spodnie, rękawiczki białe,a na głowach kapelusze . Za nimi napis: Gminny Dzień Seniora 2019.

W trakcie spotkania można było skorzystać ze „strefy zdrowia”, gdzie wykwalifikowana pielęgniarka dokonywała pomiaru ciśnienia tętniczego oraz z konsultacji fizjoterapeuty i psychiatry.

Prelekcje prowadzili także zaproszeni goście. Pani Iwona Poręba, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta przestrzegała przed nieuczciwymi przedstawicielami oraz co zrobić, gdy umowa została już zawarta, np. w trakcie pokazów lub wizyty w domu. Kierownik Biura Terenowego ZUS Pani Beata Ratajczyk natomiast powiedziała jakie świadczenia przysługują seniorom i zaprosiła ich do indywidualnych konsultacji. O aktywności osób starszych mówiła zaś pani Joanna Tomasiak, psycholog ze Szkół w Ostrówku i Puchaczowie. Dobrymi praktykami odnośnie Klubu Seniora podzieliła się pani Katarzyna Tkaczyk, animatorka z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie.

Kobieta stoi na mównicy a przed sobą na statywie ma mikrofon.

W trakcie uroczystości odbyło się także rozstrzygnięcie i uhonorowanie laureatów konkursów: „Chcę wam przedstawić moją Babcię/mojego Dziadka” oraz „Jak spędzam czas z moimi dziadkami?” Konkurs „Chcę wam przedstawić moją Babcię/mojego Dziadka” skierowany był do młodzieży z klas 4-8 szkoły podstawowej i polegał on na opisie swoich dziadków, zaś drugi, skierowany do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej był konkursem plastycznym.

Seniorom życzymy wszystkiego dobrego, długich lat życia w zdrowiu, miłości i radości.

„Wkrótce będziemy parą starych,
pomarszczonych stworzeń.
Nie szkodzi – im brzydsi będziemy w oczach innych,
tym piękniejsi będziemy dla siebie nawzajem.”

G. Eliot 

Eliza Cyfra
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies