BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Kobiety siedza przy stole zastawionym jedzeniem. Ich twarze są zwrócone ku sobie albo naprzeciwko siebie.

Drugie spotkanie Integracji w Galerii Labirynt w Lublinie

W czwartkowe niezbyt ładne popołudnie dnia 24 marca 2019 roku odbyło się drugie spotkanie integracyjne osób słyszących i Głuchych w Galerii Labirynt. Tym razem liczba uczestniczących zainteresowanych integracją i wspólną rozmową a niekiedy przeważnie fascynacją tym niezwykłym językiem migowym się zwiększyła.

W spotkaniu uczestniczyły osoby Głuche ze stowarzyszenia „Migiem przez świat”, osoby pracujące w Urzędach Miasta oraz mieszkanki Lublina: matka z dzieckiem, pewna pani polonistka – wszystkie te osoby samą swoją obecnością, zaangażowaniem i współdziałaniem wniosły w to spotkanie przyjazną, miłą atmosferę i klimat.

Początek spotkania przebiegł zapoznawczo przedstawieniem się o sobie w języku migowym, następnie zostały utworzone mieszane grupy po 4-5 osób składające się ze słyszących i niesłyszących. Zadaniem takiej grupy było się dowiedzieć jak najwięcej o poszczególnych osobach w grupie: jaki mają znak języka migowego (chodzi o indywidualny znak przynależny danej osobie tzw. przydomki migowe – ciekawostka: mają je nawet osoby znane np.  prezydent Duda, Wałęsa czy pisarz Mickiewicz) jakie lubią kolory, czy mają rodzeństwo, dzieci, gdzie pracują, jakie mają zainteresowania, pasje. Na koniec każda grupa miała zaprezentować czego się dowiedziała o danych osobach w grupie i w ten sposób poszczególna grupa poznawała inne grupy. To było ciekawe doświadczenie, taka zabawa pozwoliła na usprawnienie umiejętności  i poszerzenie znajomości języka migowego.

Fotogaleria

Magdalena Zawadzka

Foto: Izabela Świeca i grupa Integracji

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies