BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dominika Mendel w czarnej bluzce portret zdjęciowy

Dominika Mendel

Dominika Mendel – aktorka i malarka. Jej twórczość była inspiracją do powstania Galerii Art Brut.

W odnowionej siedzibie Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 2,  stworzono nowoczesne warunki prezentacji sztuki i działań artystycznych.

Na zdjęciu wystawa prac, obrazów autorstwa Dominiki Mendel na ścianie galerii

Wśród bogatej oferty tej placówki znalazła  miejsce pierwsza w Lublinie, Galeria Art Brud.
Działalność  rozpoczęła wystawą prac Dominiki Mendel „Pejzaż liryczny”.

Na wystawie znalazły się różnorodne prace artystki te tworzone we wczesnym dzieciństwie i te powstałe współcześnie. Są tam zatem obrazy, rysunki i szkice wykonane w różnych technikach.
Twórczość Dominiki jest przekazem Jej myśli, odczuć i stanów psychicznych, jest formą komunikowania się ze światem i dialogiem z rzeczywistością. Prezentowane prace ukazują również ogromną wrażliwość i subtelność  Jej osobowości, a także pasję z jaką potrafi rysować.

Zwłaszcza w rysunkach ukazujących świat teatru, postacie arlekinów, widać dynamiczną kreskę artystki, którą tworzy portrety wzruszające i ekspresyjne.

Warto poznać prace Dominiki Mendel ponieważ sztuka jako dziedzina duchowości pozwala na wspólne przeżywanie pozytywnych emocji, które towarzyszą zarówno tworzeniu, jak i podziwianiu dzieł.

Wśród pierwszych osób podziwiających wystawę była Anna Komorowska małżonka prezydenta RP i towarzyszące jej grono gości z prezydentem Miasta Lublin, Krzysztofem Żukiem.

Zapraszam do odwiedzenia  Galerii Art Brud i spotkania z twórczością powstałą spontanicznie, nie obciążoną doświadczeniem sztuki klasycznej i  akademicką manierą, której motorem powstania jest pierwotna i nieodparta potrzeba tworzenia.

Zofia Brzozowska

Dominika Mendel na jednym z bilbordów Fundacji Teatroterapii Lubelskiej wraz z innym młodym mężczyzną. Przytulają się do siebie siedząc na podłodze. tło i podłoga w całości czarne. Na prawo od nich napis promocyjny.
Dominika Mendel na jednym z bilbordów Fundacji Teatroterapii Lubelskiej.
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies