BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Mały znicz na czarnym tle. U góry szara wstążka i napis: Pożegnanie.

Do zobaczenia

Pożegnaliśmy Karolinę Ratajczak córkę przewodniczącej Zarządu Koła PSONI w Świdniku. Uroczystość odbyła się 11 lutego 2020 roku w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Świdniku.

Ceremonia pogrzebowa zgromadziła wiele osób z różnych instytucji, placówek, w tym reprezentacje Kół PSONI zaprzyjaźnione z Kołem w Świdniku i panią Iwoną Ratajczak.

Słowa skierowane przez księdza celebransa w czasie kazania do uczestników pogrzebu były bardzo pouczające, nawiązywały do życia po życiu, do życia w Królestwie Bożym. Po mszy świętej urna została złożona na miejscowym cmentarzu.

Łączymy się modlitwą z Rodziną śp. Karoliny.

Spoczywaj w Pokoju Wiecznym.

Siedzi aniołek wśród gwiazd miliona i patrzy na Ciebie Rodzino, Matko w bólu pogrążona. Patrzy jak na nowo układasz swe życie, jak myślisz o swej córci na jawie i skrycie. Pan powołał ją do siebie a Ty myślisz, dlaczego zostawiła Ciebie. Nieznane są wyroki Boskie, nie znamy, dnia ani godziny odejścia. Ona poszła do Pana taka była jego wola. I patrzy na nas z góry, uśmiecha się do Ciebie Iwonko.

Każdy z nas ma swoją drogę do Boga. Rodzice pogrążeni w bólu, z wolą Bożą zgodzić się trzeba. “Odeszłaś Karolino cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić. Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić “. Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym co przynosi los. Śmierć to nie koniec istnienia to życie wieczne u boku Pana naszego. Karolina ma już za sobą ten ziemski padół, Pan uwolnił ją od tego świata i zabrał do niebiańskiej krainy, gdzie oczekiwać będzie na spotkania ze swoimi bliskimi. Nie mówię żegnaj lecz do zobaczenia w Królestwie Pana.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies