BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący Dzień Dobra

Diecezja siedlecka: Dzień Dobra w Białej Podlaskiej

Odbywające się 24 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, od tego roku, będzie rokrocznie obchodzone w całej Polsce jako Dzień Dobra. Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizuje tego dnia wyjątkowe spotkanie w Białej Podlaskiej.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 30-lecia działalności organizacji i będzie okazją, by pokazać jak dużo dobra, dzięki wolontariuszom Caritas, wydarza się na co dzień.

Dzień Dobra, organizowany po raz pierwszy w diecezji siedleckiej, odbędzie się w Białej Podlaskiej nieprzypadkowo. To tam znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – miejsce gdzie wysławiane, głoszone i wypraszane jest Miłosierdzie Boże dla wspólnoty parafialnej, dla mieszkańców Białej Podlaskiej, Diecezji Siedleckiej i całego świata.

Przy okazji świętowania Caritas Diecezjalna będzie zbierać środki na pomoc dzieciom i młodzieży – uchodźców z Ukrainy, których zapraszamy do świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach (przy ul. Bpa I.  Świrskiego 57 oraz ul. Floriańskiej 3) i Parczewie (przy ul. Kościelnej 53). Aby mogły otrzymać w tych miejscach kompleksową opiekę, pozytywnie spędzać czas i integrować się z dziećmi polskimi, potrzebne są jeszcze m.in.: materiały do prac plastycznych, gry, wyposażenie sal, środki na zapewnienie posiłku, wyjazdów i innych atrakcji.

Gościem specjalnym tegorocznego Dnia Dobra będzie reżyser Michał Kondrat – twórca takich filmów jak „Czyściec”, „Miłość i Miłosierdzie” czy „Dwie Korony”.

W spotkaniu weźmie udział ok. 350 osób: darczyńcy i sponsorzy siedleckiej Caritas, pracownicy organizacji, podopieczni świetlic z logo Caritas, Szkolne Koła Caritas, Parafialne Zespoły Caritas.

Świętowaniu towarzyszyć będą różne mniejsze eventy w tzw. „Bijących sercach”, których na terenie całej diecezji siedleckiej jest 14 – w miejscowościach: Siedlce, Żelechów, Wola Gułowska, Łaskarzew, Kotuń, Domanice Kolonia, Rogoźnica, Rossosz, Rudno, Zakrzew, Biała Podlaska.

Program Dnia Dobra – niedziela 24 kwietnia 2022 r.:

  • 12:30 – Msza Święta odpustowo-rocznicowo-jubileuszowa w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 53/55 + procesja.

Kolejne wydarzenia odbywać się będą w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przy ul. Sidorskiej 95/97 w auli 159 R (budynek rektoratu).

  • 14:20 – Występ dzieci ze Świetlic Socjoterapeutycznej w Siedlcach, Profilaktyczno-Wychowawczej w Siedlcach oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie. Dzieci wykonają Hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”.
  • 14:25 – Spotkanie z reżyserem filmu „Miłość i miłosierdzie” Michałem Kondratem.
  • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • 15:15 – Dalsza część spotkania z reżyserem Michałem Kondratem. Projekcja zwiastuna najnowszego filmu Michała Kondrata „Prorok”.
  • 15:45 – poczęstunek
  • 16:15 – Wręczenie podziękowań z okazji 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej.

Kontakt: ks. Paweł Zazuniak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 511 899 364.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
ul. Budowlana 1
08-110 Siedlce
tel. 25 640 71 30 wew. 22
tel. kom. 502 384 135
www.siedlce.caritas.pl
Polub Nas na Facebook’u www.facebook.com/CaritasSiedlce

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies