BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Diaeuro 2013

W sierpniu tego roku odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej diabetyków czyli Diaeuro 2013. Zorganizują je Chorwaci, zeszłoroczni zwycięzcy turnieju w Kijowie.

Polska reprezentacja, utworzona w 2012 roku przez Oddział Lubelski Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, znalazła się wśród 12 drużyn zakwalifikowanych do tego prestiżowego turnieju.

Plakat na którym jest grafika ludzi kopiących piłkę nożną. U góry plakatu pisze “Diaeuro 2013. International Diabetic Football Championship”.

I Europejskie Mistrzostwa Diabetyków Diaeuro 2012 odbyły się w Kijowie. Polacy pokazali siłę charakteru, ale ze względu na nieliczne treningi, które udało się im zorganizować przed turniejem, nie byli w stanie pokonać Chorwacji, Słowacji czy Włoch. Drużyny tych krajów są wspierane przez swoje narodowe związki piłkarskie.

Łukasz Walczyński, organizator i dobry duch tej wyjątkowej drużyny piłkarskiej robi wszystko aby zdobyć fundusze na treningi i wyjazd. Byłoby to spełnienie marzeń osób zmagających się na co dzień ze swoją niepełnosprawnością, zagrać z orzełkiem na piersi.

Zeszłoroczne przygotowania odbywały się w cieniu Euro 2012 oraz Mistrzostw Olimpijskich w Londynie, stąd nikłe zainteresowanie ze strony zarówno medialnej jak i sponsorskiej. Polscy Sportowcy Paraolimpiady, jednak pokazali, że osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje marzenia oraz osiągać bardzo dobre wyniki przy małych nakładach finansowych.

W bieżącym roku Polska Reprezentacja Diabetyków chciałaby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej, ale bez wsparcia finansowego firm i instytucji nie będą w stanie odpowiednio się przygotować i opłacić kosztów wyjazdu.

Firmy zainteresowane tym, aby ich logo widniało na koszulkach reprezentantów Polski w piłce nożnej diabetyków na Diaeuro 2013 w Chorwacji proszone są o kontakt z Łukaszem Walczyńskim.

Zdjęcie gazety na której u góry jest napisane “Udowadniają, że każdy może pojechać na mistrzostwa Europy”. W środku teksty zdjęcie drużyny piłkarskiej ubranej na biało-czerwono.
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies