BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis: “TESCO, decydujesz, pomagamy”.

„Decydujesz, pomagamy”

Dobiegła końca realizacja projektu „Knowledge is power – Wiedza to potęga” realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz osób z upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej – PSOUU obecna nazwa Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

„Nie liczy się to ile posiadasz,

ale ile dajesz innym

i jak się z nimi dzielisz”

W projekcie brali udział: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie, Gimnazjum Publicznego w Ludwinie, Osoby niepełnosprawne,seniorzy z terenu powiatu łęczyńskiego.

“Życie jest piękne i pełne nadziei.

Obyśmy tylko serce dla siebie mieli.”

Celem projektu było: integracja środowisk poprzez wzajemną naukę; wykorzystywanie swoich umiejętności, dzielenie się nimi z innymi.

Projekt obejmował:

  1. zajęcia plastyczne – ducoupage, florystyka;
  2. muzyczne- stare  piosenki ludowe, folkowe -wspólne śpiewanie, nauka, wykorzystanie wolnego czasu;
  3. zajęcia edukacyjne w zakresie wytwarzania podpałki ekologicznej do grilla, kominka, ogniska, pozyskiwanie surowców, proces wytwarzania;
  4. spotkanie podsumowujące realizowany projekt, spotkanie integracyjno – aktywizującego dla wszystkich beneficjentów.

Pani pedagog Justyna Miksiewicz-Zoch pracująca w obu szkołach okazała nam wielkie serce włączając się nie tylko w ten program z uczniami. Dzięki realizacji programu okazało się, że nawet działając kilka kilometrów od siebie można o sobie nic nie wiedzieć.

„Knowledge is power – Wiedza to potęga” to tytuł realizowanego projektu, ale jakże okazał się wymowny. Dzięki zajęciom mogliśmy zdobywać nową wiedzę i pogłębiać dotychczasową. Dyrektorzy wymienionych szkół bardzo pozytywnie ocenili podejmowane zadania edukacyjne w projekcie a uczniowie nie tylko zdobyli nową wiedzę w wielu zakresach, ale też zaprzyjaźnili się z wieloma osobami niepełnosprawnymi.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy prowadzi współpracę ze szkołami w zakresie wymiany doświadczeń, przekazywania dobrych praktyk, edukacji.

Realizacja projektu „Knowledge is power – Wiedza to potęga” rozszerzyła tę współpracę o kolejne szkoły, ośrodki i organizacje pozarządowe.W projekcie wzięło udział dużo więcej osób niż zakładaliśmy. Będzie on ciągle kontynuowany mimo swego zakończenia. Mamy już zaplanowane kolejne zajęcia, kolejne akcje.

Spotkanie integracyjno – aktywizujące to podsumowanie działań projektowych dla wszystkich beneficjentów to wspólne występy zespołu „Bębnoludy”, uczniów, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Ludzie trzymają się za ręce i robią koło. Są na świeżym powietrzu. Jest słonecznie.

Podsumowanie działań miało miejsce podczas pikniku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki marketu Tesco z Łęcznej z ul.Chełmskiej p. Katarzyna Sażyńska i p. Agnieszka Hijek. Kolejne uroczyste spotkanie mimo zakończenia projektu odbędzie się 29 listopada w WTZ Janowica.

ludzie stoją w grupie. Są w okręgu. Pochylają się. Jest słonecznie.

Realizacja programu społecznego Tesco – Sp. z o.o i Fundacji Tesco Dzieciom to wyjście z pomocą do społeczeństwa, to pomoc potrzebującym i aktywnym, to dzielenie się własnym sukcesem.

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.

Każdy ma coś, co może dać innym”

Dzięki realizacji tego społecznościowego programu nawiązaliśmy współpracę z Bankiem Żywności i marketem Tesco w Łęcznej na ul. Chełmskiej. „Wiedza to potęga” nikt na pewno temu nie zaprzeczy, poprzez ten projekt wiemy dużo więcej i jesteśmy bardziej rozpoznawalni jako organizacja.

Dziękuję wszystkim, których poznaliśmy i poznamy poprzez ten projekt.

Dziękuję wszystkim klientom i pracownikom marketu Tesco z Łęcznej z ul. Chełmskiej za okazywaną nam pomoc i zrozumienie.

Maria Lisek-Zięba

Plakat na którym są loga m.in. tesco.
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies