BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat na który napisane jest - człowiek roku 2018. Po prawej stronie jest figura człowieka wyciągającego dłonie ku górze.

Człowiek Roku 2017

Podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym wręczono nagrody w tegorocznej edycji plebiscytu Kuriera Lubelskiego „Człowiek Roku”.

Ludzie stoja na scenie. Są ubrani wizytowo. W dłoniach trzymają statuetki. Uśmiechają sie do zdjęcia.

Głosami czytelników tytuł „Człowieka Roku 2017” zdobyli: Agnieszka Dragan w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna – społeczniczka z Białej Podlaskiej, Katarzyna Mieczkowska w kategorii Kultura – dyrektor Muzeum Lubelskiego, Piotr Kowalczyk w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna – przewodniczący Rady Miasta Lublin oraz Jan Mojak w kategorii Biznes prezes SM „Bieluch”.

W kategorii Działalność Społeczna i charytatywna wyróżnienie otrzymała Barbara Lisek prezes Stowarzyszenia Drgawka oraz Anna Płoszaj dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej.

Katarzyna Mieczkowska, Dyrektor Muzeum Lubelskiego, nominowana za istną muzealną rewolucję na Zamku Lubelskim. Za jej kadencji muzeum otworzyło się na najmłodszych przyciągając dzieciaki nieszablonowymi działaniami. Organizując wystawy nie boi się sięgać po wielkie nazwiska uznanych twórców, sprowadzając do Lublina dzieła takich artystów jak: Zdzisław Beksiński, Monet, Renoir i Delacroix czy Pablo Picasso, na które przybywały tłumy zwiedzających. Planowana na najbliższe lata przebudowa Zamku Lubelskiego zapewne uczyni go jeszcze atrakcyjniejszym.

Piotr Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin, nominowany za skuteczność w zarządzaniu lubelską Radą Miasta (jest przewodniczącym w ostatnich trzech kadencjach – najdłuższym stażem od 1989 roku). Za współrządzenie Lublinem od siedmiu lat wraz z prezydentem Krzysztofem Żukiem, co zaowocowało rozwojem miasta widocznym nie tylko dla mieszkańców, ale również ekspertów zewnętrznych.

Janusz Mojak, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Bieluch”, nominowany za zdobycie trzech statuetek podczas Targów mleczarskich Mleko Expo” oraz pierwsze miejsce w kategorii „Serki twarogowe homogenizowane, produkowane metodą wirówkową i ultrafiltracji” na Euroforum Polskiego Mleczarstwa.

Agnieszka Dragan, nominowana za zaangażowanie w pomaganiu osobom potrzebującym pomocy. Jest to kobieta o wielkim sercu nie straszne jej trudy, nie zostawi nikogo kto potrzebuje pomocy. Organizowała koncert charytatywny na rzecz Mikołaja. Jest skromną kobietą, nie pełni żadnej funkcji i nie ma żadnego intratnego stanowiska.

Barbara Lisek, Prezes Zarządu Lubelskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Padaczkę „Drgawka”, nominowana za codzienną pracę na rzecz osób chorych na padaczkę, za życzliwość i oddanie.

Anna Płoszaj, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej, nominowana za organizację Święta Rodzin oraz współpracę z Klubem Akacjowa.

Źródło: Kurier Lubelski

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies