BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo. Po lewej stronie niebieskie słońce z kolorowymi promykami.

Budowa Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Lublinie

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie od lat pomaga innym. Chcemy pomagać więcej i skuteczniej, nawet tym, których nadzieję na samodzielne funkcjonowanie dawno już przekreślono – do tego jednak potrzeba nam wielu dobrych serc!

Nasze plany koncentrują się na budowie Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego oraz zakupie wysokospecjalistycznego urządzenia do nauki chodu – LOKOMATU.

Całkowity koszt zadania to 7.174.632,41 zł. Część środków zapewnia PFRON – 1.075.497,27zł oraz dotacja unijna – 2.080.000,00 zł. Sam LOKOMAT to koszt ok. 2 mln zł. Pozostałą część musimy uzbierać sami.

Dziewczynka leży na materacu. Jest to sala do rehabilitacji z różnymi sprzętami. Jej nige trzyma kobieta klecząca obok niej.

Obecnie prowadzimy stałą rehabilitację 150 członków stowarzyszenia z niepełnosprawnością ruchową, psychiczną lub sprzężoną.

Już teraz brakuje miejsca dla uczestników, więc w obecnym stanie nie możemy marzyć o poszerzeniu działalności. Czasem pacjenci muszą przebierać się w łazienkach, bo w szatniach brakuje miejsca. Ilość miejsca na zajęciach rehabilitacyjnych również jest ograniczona.

Dziewczynka jest zapięta w noszach. Mężczyzna stojący za nia trzyma za linki.

Obecnie w ośrodku nie ma miejsca na postawienie LOKOMATU – urządzenie mierzy ponad 2 metry. Uważamy, że zakup tego urządzenia wyrówna szanse osób z niepełnosprawnością zamieszkałych w Lublinie i okolicach. Szacujemy, że są setki osób, których życie może stać się lepsze dzięki ćwiczeniom na tym sprzęcie. Najbliższe LOKOMATY znajdują się w Rzeszowie i Warszawie, a biorąc pod uwagę, że skuteczna sesja terapeutyczna powinna składać się z min. 10 godzinnych cykli, właściwie uniemożliwia to osobom z naszego regionu korzystanie z tej formy rehabilitacji.

Z tej przyczyny Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie prosi dziś każdą osobę o wsparcie naszej inicjatywy. Każda, nawet najmniejsza wpłata lub deklaracja przekazania 1%, przybliża nas do realizacji celu i budzi naszą wielką wdzięczność.

Nr konta: PKO BP S.A. II O/Lublin

84 1020 3150 0000 3802 0030 0434

Tytuł wpłaty: Darowizna na budowę i zakup lokomatu

KRS 00000 24 649

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Na bieżąco uzupełniamy profil https://www.facebook.com/lublin.doswiadczalna/  Polubcie go! Zobaczcie co u nas słychać!

ludzie siedzą na widowni. Niektórzy są na wózku inwalidzkim.Po lwesj stronie jest mężczyzna z kamerą reporterską.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo prowadzi Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji, Warsztat Terapii Zajęciowej, Świetlicę Integracyjną w Lublinie przy ulicy Doświadczalnej 46 i zrzesza 210 członków z Lublina i województwa.

Nasi podopieczni to dzieci i młodzież ze schorzeniami: mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa, dystrofia mięśniowa, niepełnosprawność pourazowa.

Stowarzyszenie zapewnia: indywidualną pracę rehabilitanta z osobą niepełnosprawną, akupresurę, masaż klasyczny, hipoterapię, pomoc logopedy i psychologa, refleksologię, konsultację lekarza neurologa i rehabilitanta, Biofeedback, logorytmikę.

Ponadto dzieci korzystają ze: świetlicy integracyjnej, pracowni plastycznej, pracowni komputerowej, pracowni muzycznej, zajęć sportowych.

Działalność Stowarzyszenia to także: organizacja imprez integracyjnych, organizacja turnusów rehabilitacyjno – wypoczynkowych, dowóz dzieci samochodem (bus) na zajęcia.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo

w Lublinie

ul.Doświadczalna 46

20-236 Lublin

https://www.facebook.com/lublin.doswiadczalna/

tel.: 81 744 53 18

fax: 81 744 53 18

e-mail: doswiadczalna@poczta.fm

NIP: 946-214-33-07

Organizacja Pożytku Publicznego

Nr konta: PKO BP S.A. II O/Lublin 84 1020 3150 0000 3802 0030 0434

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies