BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Bogusław Cisło

Bogusław Cisło jest niekwestionowanym liderem społeczności uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Hrubieszowie. Ma 25 lat, jest bardzo lubiany i popularny wśród koleżanek i kolegów, otwarty, koleżeński, empatyczny, pomocny innym, serdeczny i życzliwy. Jak sam często mówi – „warto się starać”, a te jego starania przyniosły doskonałe rezultaty w sporcie – w lekkoatletyce i trójboju siłowym.

Bogusław Cisło podczas podnoszenia ciężarów na zawodach. Asystuje mu kilku mężczyzn.

Jako doświadczony zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „Kusy” działającego przy naszym WTZ może się poszczycić wieloma sukcesami. A najważniejsze z nich to:

  • Złoty medal w skali regionu w biegu na 800 metrów;
  • Brązowy medal na Ogólnopolskim Mityngu w Biegach Przełajowych Drzonków 2012;
  • Srebrny medal i brązowy medal na Ogólnopolskich Zawodach Trójboju Siłowego Hrubieszów 2013;
  • Złoty medal na Regionalnych Zawodach w Biegach Przełajowych Olblęcin 2014;
  • Brązowy medal na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014 (bieg na 800 metrów);
  • Brązowy medal na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014 (skok w dal).
Bogusław Cisło

Bogusław Cisło wytrwale trenuje pod okiem swoich wieloletnich trenerów: Mieczysława Śliwińskiego, Leszka Tarnawskiego i Agnieszki Bronickiej. Trenuje również we własnym zakresie, w urządzonej i wyposażonej samodzielnie siłowni w domu rodzinnym, w miejscowości Peresołowice koło Werbkowic. Pasja sportowa stała się siłą napędową jego życia, a talent biegacza ujawnił „przypadkiem” – jako piętnastolatek – podczas zajęć w specjalnej szkole zawodowej (profil zawodowy – kucharz małej gastronomii). Okazał się tam odkryciem lekkoatletycznym, deklasując całą konkurencję.

Bogusław Cisło prezentuje brązowy medal do zdjęcia stojąc na trzecim miejscu podium.

W sporcie towarzyszy mu nieodłącznie muzyka – zwłaszcza hip – hopowa, która dodaje mu energii na treningach.

Bogusław Cisło swoimi osiągnięciami i zaletami charakteru skutecznie przełamuje często występujące w naszym społeczeństwie stereotypy o ograniczonych możliwościach życiowych oraz skomplikowanych osobowościach osób niepełnosprawnych. Pokazuje, że jakość i satysfakcja z życia przede wszystkim zależą od nas samych. Zaświadcza, że życie w zgodzie ze sobą i uparte realizowanie swoich celów i pasji – mimo trudności i przeszkód – są najlepszą drogą do sukcesu.

 Autorka: Magdalena Cieślak

PRAWA
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies