BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczestnicy WTZ w Białej Podlaskiej przed budynkiem placówki przy ul. Warszawskiej 15

Biała Podlaska: Potrzebują środków na zakup busa do WTZ

Pokonał już niemal 400 000 km w ciągu 10 lat użytkowania – mowa o busie, który służy codziennie w dowozie niepełnosprawnych uczestników z ich domów do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz do obsługi placówki. Teraz samochód wymaga wymiany. Caritas Diecezji Siedleckiej prosi o wsparcie pieniężne na zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób ze specjalnymi potrzebami, wartego aż 210 tys. zł.

Warsztat Terapii Zajęciowej, działający pod logiem Caritas Diecezji Siedleckiej, prowadzi rehabilitację zawodową i społeczną 35 osób z niepełnosprawnościami. Jego początki sięgają 2007 roku. Placówka jest istotnym elementem wsparcia, które przygotowuje uczestników do podjęcia pracy.

9-osobowy samochód każdego dnia pokonywał ok. 300 km. Od dłuższego czasu ulegał częstym awariom. Niejednokrotnie dochodziło do wymuszonych postojów.

“Najtrudniejszym, ale jednocześnie najgroźniejszym był ten, w którym samochód uległ awarii na drodze w środku pola, gdzie nie było w pobliżu żadnego domu. Miało to miejsce podczas mroźnej zimy. Uczestnicy pozostali bez ogrzewania w zimnym aucie do czasu, aż przyjechała pomoc drogowa” – mówi Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

O konieczności zakupu nowego pojazdu mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej:

“Utrzymywanie takiego samochodu straciło ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ koszty napraw były ogromne. W dobie kryzysu zbieranie dużych kwot jest bardzo trudne, ale nie poddajemy się i liczymy na dobre serce darczyńców. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc.”

Można to zrobić poprzez wpłacenie darowizny na konto 20 8025 0007 0025 6247 2000 0010 z dopiskiem: „Darowizna na samochód”.

Warto dodać, że WTZ w Białej Podlaskiej pozyskał już dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 120 000 zł. Placówka musi uzbierać pozostałą część kwoty.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

tel. kom. 502 384 135

www.siedlce.caritas.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies