BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Lubelskie Hospicujm dla Dzieci.Grafika niebieskich ludków na szarym tle.

Bezpłatnie do stomatologa

W Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia”– NZOZ Stomatologia, prowadzimy leczenie stomatologiczne pacjentów niepełnosprawnych. Leczenie odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i obejmuje nie tylko przyjęcia ambulatoryjne, ale również leczenie pacjentów w pełnym znieczuleniu ogólnym.

W przypadku pacjentów ze schorzeniami ogólnymi, upośledzeniami umysłowymi czy chorobami neurologicznymi współpraca z lekarzem stomatologiem jest bardzo utrudniona, pacjenci często są odsyłani, dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z zabiegów kompleksowego leczenia w znieczuleniu ogólnym. W czasie tych zabiegów jedno czasowo leczone są zęby, które tego wymagają (łącznie z leczeniem kanałowym), usuwane są zęby, które nie mogą pozostać w jamie ustnej, oraz przeprowadzane są zabiegi profilaktyczne (skaling, lakierowanie preparatami zapobiegającymi próchnicy). Wykonujemy również zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, jeżeli jest taka konieczność.

W zespole medycznym NZOZ Stomatologia pracują doświadczeni lekarze anestezjolodzy, specjaliści z zakresu stomatologii ogólnej, dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Dysponujemy nowoczesną salą zabiegową, wyposażoną w profesjonalna aparaturę do znieczuleń ogólnych oraz pokój pozabiegowy, gdzie pacjent po wybudzeniu z narkozy jest pod kontrolą zespołu anestezjologicznego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Z naszej strony wykonujemy przeglądy stomatologiczne u dzieci, podopiecznych ośrodków i uczniów szkół z indywidualną pisemną informacją dla każdego rodzica (opiekuna) o możliwościach leczenia i planowanym zakresie zabiegu.

Wszyscy pacjenci do 16 r.ż. leczenie w znieczuleniu ogólnym mają refundowane na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności, powyżej 16 r.ż wymaganym dokumentem jest stwierdzony umiarkowany lub głęboki stopień niepełnosprawności.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: www.dommalegoksiecia.pl

tel.: 81 537 13 94

tel. kom: 697 949 382

 dr n.med. Małgorzata Borowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies