BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
logo motosprawni, poniżej tekst - Portal niepełnosprawnych kierowców i fanów motoryzacji. Tło ma kolor zielony. W tle w aucie jest znaczek osoby na wózku inwalidzkim.

Autostrady bez barier

Portal „Motosprawni” powstał na bazie pomysłu zorganizowania zlotu niepełnosprawnych kierowców.

Sam jestem kierowcą niepełnosprawnym i możliwość prowadzenia samochodu ogromnie wpłynęła na jakość mojego życia i sprawia mi ogromną satysfakcje. Uważam że motoryzacja jest wspaniałą płaszczyzną do integracji, dlatego postanowiłem działać w tym kierunku. Podjąłem 2 lata temu próbę zorganizowania I Śląskiego Zlotu Kierowców Niepełnosprawnych. Niestety imprezy tej nie udało się zrealizować z powodu braku sponsorów. Ja się nie poddałem a swoją chęć działania na rzecz zmotoryzowanych osób niepełnosprawnych przeniosłem do świata wirtualnego tworząc portal www.motosprawni.pl  Aktualnie na portalu można znaleźć informacje o szkołach nauki jazdy specjalizujących się w prowadzeniu kursów dla osób niepełnosprawnych, zakładach dostosowujących samochody, ważnych przepisach ruchu drogowego. Niedawno uruchomiłem możliwość stworzenia własnego profilu opisującego osobę, sposób uzyskania prawa jazdy oraz posiadany samochód. Stworzyłem także forum, liczę, że stanie się ono w przyszłości miejscem wymiany informacji i wyrażaniem opinii przez kierowców niepełnosprawnych. Pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć, że portal realizuje w pełni  non-profit i nie jestem związany z żadną firmą świadczącą  usługi na rzecz kierpców niepełnosprawnych.

Celem tej inicjatywy jest  wystosowanie petycji za  wprowadzeniem ulgi lub całkowitego zwolnienia z opłat osób niepełnosprawnych za przejazd autostradami na ternie Polski. Treść petycji można przeczytać na portalu www.motosprawni.pl.

Każda inna forma wsparcia tej inicjatywy mile widziana, jednakże z uwagę na chęć i potrzebę monitorowania działań związanych z tą akcją, przed przystąpieniem do wsparcia  w innej formie, niż wymienione powyżej, proszę o uzgodnienie jej  ze mną e-mailowo: motosprawni@op.pl.

Marcin Nosek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies