BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Portret zdjęciowy Marka Miszczaka

Artyści dzieciom w ferie

Piotr Wysocki w roli lektora, inicjatywy domów kultury.

Dzieci w wieku przed- i wczesnoszkolnym, jak również wszyscy amatorzy sztuk plastycznych i poezji są adresatami inicjatyw, zaplanowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 14a oraz Dom Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a na okres ferii zimowych. MDK przy ul. Bernardyńskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych już dnia 16.I. na godz. 18.00 na uroczysty wernisaż prac plastycznych Agnieszki Wójtowicz, będących ilustracjami do książki Zygmunta Marka Miszczaka pt. „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” (wyd. Warszawska Firma Wydawnicza 2013).

Agnieszka Wójtowicz urodziła się w Zamościu. Jest absolwentką PLSP w Lublinie; ukończyła Wydział  Artystyczny UMCS w Lublinie dyplomem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego i fotografii prof. Ireny Nawrot – Trzcińskiej. Zajmuje się twórczo różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, fotografią. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace artystki prezentowane były (od 1990 r.) także w czasopismach: ,,Dzień”, ,,Akcent”, ,,Kurier Lubelski”, ,,Express Fakty”. Współpracowała z Galerią Sztuki Sceny Plastycznej KUL, Galerią Sztuki OPT ,,Gardzienice” i od 1998 r. z pracownią plastyczną H. Ch. Andersena w Lublinie.

Jest laureatką nagrody Rektora UMCS za obraz w wystawie ,,Autograf 2005”, otrzymała także wyróżnienie honorowe za prace malarskie w wystawie pokonkursowej ,,Autograf 2003”.

W 2008, 2009, 2010 r. była jurorem Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jest członkinią ZPAP. Pracuje jako projektant wnętrz.

Przeprowadzenie wernisażu równoznaczne będzie z inauguracją wystawy grafik Agnieszki Wójtowicz, którą na terenie MDK 2 zwiedzać będzie można aż do końca lutego, a której integralnym elementem począwszy od 24.I będą również prace dzieci, będące pokłosiem konkursu „Wierszem malowane”. Placówka ogłosiła bowiem w wybranych lubelskich przedszkolach konkurs na najtrafniej dobrane ilustracje alternatywne do zawartych w zbiorze „Kup mi, mamo, gwiazdkę z nieba” wierszy Zygmunta Marka Miszczaka. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 24.I. o godz. 10.30. Tego dnia laureaci konkursu dziecięcego i wszyscy zaproszeni goście wysłuchają także, zawartych we wspomnianym zbiorku, wierszy lubelskiego poety. Wstęp wolny.

Dnia 28.I. o godz. 14.00 w Domu Kultury LSM wiersze Zygmunta Marka Miszczaka interpretować będzie natomiast znakomity artysta, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Piotr Wysocki.  Wydarzenie, na które zapraszane są wszystkie dzieci (i nie tylko), będzie elementem skierowanych do najmłodszych inicjatyw Domu Kultury, objętych wspólną nazwą „Akcja zima 2014”.

ZMM

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies