BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenia Krok za krokiem

Akcja „ŻYCIE przez cale życie” na terenie zamojszczyzny

24 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zorganizowało akcję pn. „ŻYCIE przez całe życie”.

Inicjatywa była połączona z wielką kwestą na rzecz budowy Rodzinnego Domu – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Głównym miejscem wydarzenia był Zamość, jednak akcja prowadzona była także w Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Krasnobrodzie i Hrubieszowie.

Współorganizatorami akcji były władze miast, biorących udział w wydarzeniu, domy kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a także szkoły, stowarzyszenia, jednostki OSP, lokalni przedsiębiorcy – różnorodne środowiska, zgodnie współpracujące na sukces pierwszego tego rodzaju przedsięwzięcia na Zamojszczyźnie. Dzięki poparciu księży proboszczów, stojących zawsze po stronie potrzebujących, zbiórka mogła zostać przeprowadzona także na terenach kościołów.  Spotkało się to z ogromnym poparciem wiernych, którzy na miarę swoich możliwości chętnie wrzucali do puszek drobniejsze i grubsze sumy.

W wymienionych miastach zbiórce do puszek towarzyszyły imprezy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym i rozrywkowym.  Zarówno przy kościołach, jak i wszystkich miejscach, gdzie odbywały się poszczególne odsłony akcji, obecni byli wolontariusze z charakterystycznymi białymi puszkami opatrzonymi logiem Stowarzyszenia. Tę liczącą ponad 600 osób grupę stanowili przede wszystkim uczniowie, ich nauczyciele, harcerze, strażacy, rodziny i przyjaciele wychowanków Stowarzyszenia oraz pracownicy wszystkich placówek Stowarzyszenia.

Dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu  wszystkich partnerów współorganizujących akcję, na budowę Rodzinnego Domu  zebrano kwotę 78382,72 zł. To piękny wynik.

Za okazane zaangażowanie, hojność i wielkie serce wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom prywatnym, które nas wsparły, gorąco dziękujemy !!!

Te osoby, które bardzo chciałyby wesprzeć naszą akcję, lecz z różnych powodów nie mogły być z nami w miniony weekend, zachęcamy do odpisywania 1% lub przekazywania darowizn. Szczegółowe dane znajdują się na zamieszczonym poniżej plakacie.

Fotogaleria

Michał król
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym
„Krok za Krokiem” w Zamościu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies