BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Akademia Liderów COGITO

Akademia Liderów COGITO – Pożyteczne Warsztaty

Weekendowe wyjazdy do Krakowa to dla wielu przedstawicieli, działających w obszarze psychiatrii ruchów i stowarzyszeń pacjenckich z całej Polski szansa pozyskania kompetencji społecznych i przedyskutowania ważnych dla środowiska zagadnień. W takich właśnie terminach obraduje wielokrotnie w ciągu roku Akademia Liderów Cogito – reprezentacja zaangażowanych społecznie osób chorujących psychicznie.

 Ostatnia taka sesja przypadła na ostatnią – w dniach 17-18.XI. 2018 r. – sobotę i niedzielę. Temat przewodni: Sposoby pozyskiwania funduszy przez organizacje działające w sektorze ngo – odzwierciedlał potrzeby lokalnych podmiotów. Finansowanie naszych – takich, jak Lubelskie Stowarzyszenie JESTEŚMY – organizacji to warunek ich istnienia i prowadzenia wielorakich działań, zmierzających w kierunku upodmiotowienia osób niepełnosprawnych psychicznie. Reprezentanci naszego Stowarzyszenia wracali zatem z krakowskiego spotkania ubogaceni pożyteczną wiedzą i lepiej przygotowani do pełnienia swojej funkcji społecznej.

Jakkolwiek w ciągu dwóch dni warsztatów nie udało się wyczerpać tego doniosłego zagadnienia, przed nami udział w kolejnych sesjach Akademii Liderów Cogito i perspektywa podjęcia nowych tematów. Spośród nich szczególnie ważnym będzie wszechstronne przygotowanie się reprezentowanych w płaszczyźnie ALC środowisk do zaplanowanego na czerwiec 2019 r warszawskiego II Kongresu Zdrowia Psychicznego.

Członków i sympatyków Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY zainteresuje informacja, iż gospodarzem jednej z pierwszych w przyszłym roku sesji Akademii będzie właśnie ośrodek lubelski. Przed naszym Stowarzyszeniem stoi zatem nie lada wyzwanie: gospodarze krakowskich spotkań wysoko zawiesili poprzeczkę, czyniąc zadość wszelkim wymogom gościnności i sprawnej organizacji…

O kolejnych spotkaniach Akademii, jak również o kolejnych działaniach LSJ będziemy informowali naszych Czytelników.

Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies