Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin zaprasza w imieniu Organizatorów do współpracy oraz uczestnictwa w Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność” (I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity”).
Kongres jest organizowany jest przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Urząd Miasta Lublin oraz Fundację Sempre a Frente we współpracy z Sekcją Pedagogiki Sztuki Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest skierowany do szerokiego grona osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej, m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.
Kongres odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca 2023 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ul. Głęboka 43 – 45, w formule hybrydowej (część sesji zostanie transmitowana online). Główne wydarzenia tłumaczone będą na język angielski oraz na Polski Język Migowy. Dodatkowo w ramach wydarzenia zorganizowany zostanie plenerowy hyde park, w ramach którego będzie można zaprezentować swoją organizację.
Pragniemy stworzyć platformę wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie edukacji pozaformalnej, dlatego zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w kongresie i pokazania Waszych działań na szerszą skalę w ramach międzynarodowego kongresu.
Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na współtworzenie programu:
- Macie ciekawy case do obgadania? Zgłoście go do naszych paneli dyskusyjnych!
- Chcecie podzielić się wiedzą i know-how? Zaproponujcie zostanie naszym panelistą/naszą panelistką! Zapraszamy osoby chętne opowiedzieć o swoich doświadczeniach, metodach pracy, zrealizowanych projektach czy dobrych praktykach.
- Pokażcie swoje działania w praktyce w ramach stoiska/leżyska na plenerowym Festiwalu Kultur Pozaformalnych i reprezentujcie swoją organizację podczas miasteczka NGO.
- Macie pomysł na fajny, 2 godzinny warsztat, który chcielibyście poprowadzić, by podzielić się wiedzą – skontaktujcie się z nami!
W szczególnych przypadkach organizatorzy mogą zapewnić nocleg i dojazd dla osób spoza Lublina.
WAŻNE: Współtworzenie programu konferencji zwalnia z opłaty uczestniczącej (50 zł).
Jeśli zdecydujecie się współtworzyć program Kongresu, nawiążcie kontakt mailowy agata.wiatr@sempre.org.pl lub telefoniczny: 690 008 018 w godzinach pracy biura tj. 11:00-16:00 od pon. do pt.
Jeśli nie chcecie angażować się w tworzenie Kongresu, a po prostu wziąć udział – zapraszamy do rejestracji za pomocą formularzy uczestnictwa.
Formularz zgłoszeniowy
- Dla przedstawicieli ośrodków naukowych, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych: https://www.umcs.pl/pl/
formularz-zgloszeniowy,25912. htm - Dla osób uczących się i studiujących: https://www.umcs.pl/pl/
formularz-zgloszeniowy-dla- studentow-i-mlodziezy,26135. htm
Zgłoszenia udziału w Kongresie przyjmowane są w formule online do 10 maja 2023 r.
Termin uiszczenia wpisowego: 10 maja 2023 r.
Organizatorzy zapewniają: materiały konferencyjne, catering (przerwy kawowe, obiad pierwszego i drugiego dnia, kolacja pierwszego i drugiego dnia), bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Opłata nie obejmuje kosztów dojazdu, noclegów i śniadań. Z opłaty zwolnione są osoby uczące się i studiujące.
I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity” to wydarzenie realizowane w ramach inicjatyw związanych z przyznaniem Miastu Lublin prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Kongres skierowany do szerokiego grona osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej, m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.
Cele Kongresu
Najważniejsze cele Kongresu to:
- międzysektorowa debata nad zakresem, formami oraz funkcjami edukacji pozaformalnej w Polsce
i na świecie; - stworzenie platformy współpracy między podmiotami edukacji pozaformalnej (młodzieżą, uczelniami, organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi, samorządami, instytucjami kultury) w wymiarze międzynarodowym i lokalnym;
- wypracowanie rekomendacji dla polityki edukacyjnej;
- popularyzacja metod edukacji pozaformalnej oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce edukacyjnej;
- prezentacja dobrych praktyk z zakresu edukacji pozaformalnej realizowanej w Polsce i zagranicą.
Agata Cholewa
Urząd Miasta Lublin
Biuro Partycypacji Społecznej
ul. Peowiaków 11, 20-007 Lublin
tel.: +48 81 466 25 65