O CZYM?
Skupimy się na problemie społecznym niskiej aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Nakreślimy historię powstania Fundacji Leżę i Pracuję oraz problem społeczny jakim jest niska aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Razem opracujemy personę kandydata, zastanowimy się nad jego potrzebami, wygenerujemy pomysły na nowe stanowiska pracy lub modyfikację istniejących, tak by były w pełni dostosowane do grupy docelowej.
TERMIN SPOTKANIA: 29 listopada 2021 roku
MIEJSCE SPOTKANIA: Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, ul. Grottgera 2
UCZESTNICY – przedstawiciele:
- podmiotów ekonomii społecznej (centra i kluby integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, organizacje pozarządowe),
- biznesu,
- jednostek samorządu terytorialnego,
- kół gospodyń wiejskich,
- regionalnego komitetu rozwoju ekonomii społecznej w woj. lubelskim.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego (link poniżej) do dnia 22 listopada 2021 roku
Formularz do zapisywania się na spotkanie sieciujące 29.11.2021
EKSPERT: Maja Lipiak
Przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Prezeska Zarządu w Leżę i Pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Cofounderka startupu Zdalniacy, łączącego pracodawców z kandydatami z niepełnosprawnością ruchową, którzy mogliby pracować zdalnie.
Używa marketingu do zmiany kawałka świata na lepsze. Często występuje publicznie i szkoli w obszarach ekonomii społecznej i marketingu. Obala mity na temat niepełnosprawności, promuje unikalne talenty osób z niepełnosprawnościami oraz innowacyjność i pracę zdalną jako szansę na zmniejszanie barier na rynku pracy.
Bizneswoman Roku w kategorii działalność społeczna, laureatka polskiej edycji rankingu Forbes “30 Under 30”, reprezentantka Polski w trakcie wydarzenia Merit360, gromadzącego młodych ludzi zdeterminowanych do realizowania Zrównoważonych Celów Rozwoju ONZ.
Członkini Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz aktywna obywatelka programu British Council – Active Citizens for Social Enterprise.
Osoba do kontaktu: Iwona Kędziera, tel. 81 528 76 24, adres e-mail: iwona.kedziera@rops.lubelskie.pl
Iwona Kędziera
Koordynator Projektu
Ekonomia Społeczna – Drogowskaz Rozwoju Społecznego II