BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Wnętrze galerii sztuki oświetlone światłem z góry. Na ścianach zawieszone są różne dzieła sztuki.

Oprowadzania kuratorskie w Muzeum Narodowym w Lublinie [11 lutego] – z tłum. w PJM

Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza oprowadzanie po dwóch muzealnych wystawach: "Tamara Łempicka - ponad granicami" i "Grupa Zamek i Awangarda" w niedzielę 11 lutego.

Pierwsze oprowadzenie poświęcone twórczości Tamary Łempickiej rozpocznie się o 10:00. Drugie oprowadzanie, które dotyczy wystawy “Grupa Zamek i Awangarda”, odbędzie się natomiast o 12:00.

Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego.

Opis wystawy “Tamara Łempicka – ponad granicami”

Kolekcja, nabyta przez Muzeum Narodowe w Lublinie, składa się z dwunastu płócien oraz sześciu prac na papierze artystki Tamary Łempickiej i ma ogromną wartość merytoryczną dla badaczy jej twórczości. Jest ona unikalna ze względu na swoje przekrojowe i reprezentatywne charakteru, obejmującą wszystkie okresy artystyczne malarki – od lat 20. aż po 70. XX wieku.

Nowa ekspozycja, którą można obecnie oglądać, prezentuje:

  • jeszcze więcej prac Tamary Łempickiej,
  • linię życia stanowiącą prawdziwe kompendium wiedzy na temat życia i twórczości artystki,
  • pamiątki rodzinne przez lata przechowywane przez córkę Tamary Kizette.

Opis wystawy “Grupa Zamek i Awangarda”

Ekspozycja, która stanowi trzon wystawy, jest poświęcona prezentacji twórczości grupy artystycznej, działającej w Lublinie w drugiej połowie lat 50. Nazwa grupy nawiązuje do słynnego lubelskiego zamku, gdzie odbywały się pierwsze spotkania młodych artystów.

Działania członków grupy oraz związanych z nią krytyków i teoretyków sztuki uczyniły z Lublina jedno z najbardziej aktywnych ośrodków twórczych w kraju w drugiej połowie lat 50. Galeria, na której znajduje się wystawa, odzwierciedla najważniejsze tropiki sztuki nowoczesnej i neoawangardowej, związanej z artystycznym życiem Lublina. Prezentowane są tutaj zarówno prace klasyków polskiej powojennej awangardy, jak i dzieła związane z lokalną sceną artystyczną.

Bilety są dostępne online na stronie: www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies