BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Nieprzetarty Szlak

35 Międzynarodowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – SANS’2025 „RODZINA”

Nieprzetarty Szlak zaprasza do udziału w trzydziestej piątej jubileuszowej edycji cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku "Rodzina".

Nie przypadkiem, w trzydziestą piątą rocznicę Nieprzetartego Szlaku, temat naszego Cyklu nawiązuje do rodziny. Rodziny Nieprzetartego Szlaku –  artystów z niepełnosprawnościami, instruktorów, wolontariuszy, członków Rady Konsultantów, pracowników Fundacji, wielu, wielu innych osób, które są z nami i nas wspierają. Naszych własnych rodzin. Osób, które wspierają nas i są z nami na co dzień.

Chciałbym Wam i sobie życzyć, abyśmy teraz i przez następne lata umieli kochać i tworzyć wspaniałe rzeczy. W prawdziwie rodzinnej atmosferze naszych Spotkań mierzyć się z wielką sceną, wspaniałą publicznością, blaskiem reflektorów. Podziwiać siebie nawzajem zarówno na żywo, jak i w niesamowitych pracach fotografów z Teatru w Obiektywie. Abyśmy pamiętali o tych, którzy mają trudności i wspierali ich myślą, modlitwą, działaniem. Aby artystyczna rodzina Nieprzetartego Szlaku dalej dawała szansę na wielką artystyczną przygodę.

Przez te lata nasz Ruch dojrzewał i rozwijał się – z wojewódzkiego przeglądu teatralnego urósł do cyklu wielu wspaniałych imprez Międzynarodowego Ruchu Nieprzetartego Szlaku. Ruchu, w którym mimo wielu przeszkód na swojej drodze, uczestniczą również osoby z Ukrainy i Białorusi.

Do chwili obecnej, w ramach Cyklu Imprez NS „RODZINA”, odbyły się:

  • Międzynarodowy Konkurs Graficzny na Znak „RODZINA”. Wygrał go Paweł Bartoszek z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Źródło w Lublinie, jego opiekunami plastycznymi były Dominika Jarosz i Jolanta Zychman. I miejsce w plebiscycie publiczności zajął Zbyszek Rajchel z tego samego WTZ, tworzący pod opieką Jolanty Zychman.
  • W październiku i listopadzie 2024 roku odbyły się Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku w Lublinie oraz w Gliwicach.

Już za chwilę zaprosimy Państwa do udziału w Konkursie Plastycznym Nieprzetartego Szlaku nawiązującym do tematu „RODZINA”. Tradycyjnie jest on realizowany przez naszych kolegów i koleżanki ze Śląska.

W chwili obecnej przygotowujemy się do Spotkań Teatralnych – finału całorocznego cyklu. 8-11 maja 2025 roku zapraszam do Opery Lubelskiej na jubileuszowe 35 Międzynarodowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – SANS’2025 „RODZINA”

Poza oglądaniem spektakli, będziemy się wspólnie bawić, śpiewać piosenki, brać udział w konkursach. Imprezie towarzyszą działania animacyjne, wystawy, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie” i wiele innych atrakcji.

Warunki uczestnictwa

Dla teatrów prezentujących spektakl:

  1. Aktywny udział w całej imprezie (występy innych grup, happening, Finał, omówienia dla instruktorów).
  2. Zgłoszenie do 28.02.2025 r. z załącznikami: listą uczestników, deklaracją RODO i oświadczeniem o wizerunku, materiałem wideo spektaklu (DVD, pendrive, link).
  3. Wpłata opłaty.

Pierwszeństwo mają teatry, które wezmą czynny udział we wszystkich działaniach SANS, teatry Nieprzetartego Szlaku z Ukrainy, Białorusi, Śląska i Przemyskiego, a także teatry o wysokim poziomie artystycznym i terapeutycznym, zgłoszone terminowo lub nominowane przez Koordynatora NS.

Dla grup artystycznych animujących przerwy, występy podczas happeningu, prezentacje podczas spotkania integracyjnego:

  1. Zgłoszenie do 28.02.2025 r. z załącznikami: listą uczestników i materiałem wideo występu.

Dla obserwatorów:

  1. Wypełnienie i przesłanie zgłoszenia oraz listy uczestników.

Dla instruktorów i wychowawców pracujących z osobami z niepełnosprawnościami prowadzić będziemy warsztaty. Mamy nadzieję, że pomimo wojny na Ukrainie, w naszych imprezach uczestniczyć będą grupy z zagranicy.

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2025 roku.

Co zapewniamy:

  • Wspaniałą, integracyjną atmosferę
  • Profesjonalne podejście do artystów
  • Możliwość prób przed przeglądem
  • Garderoby
  • Profesjonalną salę teatralną z oświetleniem i nagłośnieniem
  • Profesjonalną analizę spektakli
  • Fotografie i nagranie filmowe występów
  • Opiekę wolontariuszy
  • Opiekę medyczną (za bezpieczeństwo podopiecznych odpowiada opiekun grupy)
  • Upominki dla artystów, podziękowania dla instruktorów, dyplomy dla teatrów
  • Pomoc w rezerwacji noclegów, wyżywienia i transportu na terenie Lublina

Uczestnicy wyrażają zgodę na nagrywanie i fotografowanie występów w celach promocyjnych i archiwalnych.

Pełną informację znajdziecie Państwo na stronach:

www.nieprzetartyszlak.eu oraz www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku.

Znajdą tam Państwo opisy i zdjęcia z poprzednich edycji Nieprzetartego Szlaku, regulaminy poszczególnych imprez, karty zgłoszeń, itp.

Osoby zajmujące się teatrami, szczególnie teatrami osób z niepełnosprawnościami, nie prezentujące spektakli, zachęcamy do uczestniczenia w SANS w roli uczestników – obserwatorów.

Zapraszamy do kontaktu:

Główny Organizator SANS: Anna Starobrat -> Sekretariat NS: tel. 669 998 611; nieprzetartyszlak@gmail.com

Koordynator NS: Michał Stanowski tel. 603 306 687

Michał Stanowski

Facebook