BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„Żyjmy Razem”

W dniu 23 sierpnia 2015 roku w Białej Podlaskiej na terenie lotniska odbył się Piknik Integracyjny „Żyjmy Razem”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PROSTA, Przyjaciele.

Głównym celem pikniku była aktywizacja społeczeństwa lokalnego, promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób niepełnosprawnych a także propagowanie tolerancji i szacunku.

Patronami imprezy był Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniak oraz Fundacja „Kocham Podlasie” senatora Grzegorza Biereckiego.

W trakcie imprezy była możliwość zakupu specjalnych cegiełek, które można było wymienić na gry, zabawy przejażdżki konne, przejażdżkę samochodem, wejście na dmuchane miasteczko czy posiłek (bigos, grochówka przygotowany przez ZK i Caritas). Uzyskany w ten sposób dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie osób niepełnosprawnych między innymi na organizację zajęć o charakterze edukacyjnym.

W strefie motoryzacyjnej odbyły się wyścigi samochodowe oraz przejazd rajdówką z mistrzem. Ponadto można było podziwiać wystawę sprzętu lotniczego i motocyklowego.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13:00 a w programie były takie atrakcje jak; przejażdżki konne, konkurs z nagrodami, pokazy sztuk walki, wesołe miasteczko, dogoterapia, konkursy z nagrodami, pokaz jednostki specjalnej BOR i GROM.

W strefie informacyjnej można było uzyskać porady, konsultacje dla opiekunów i osób niepełnosprawnych, Akademia Masażu a także zobaczyć sprzęt rehabilitacyjny. W strefie kulturalnej odbyła się wystawa prac z częścią artystyczną BCK a na scenie wystąpił zespół HARD GOCK, później odbył się koncert FACE. Gościem specjalnym pikniku była Monika Kuszyńska.

 Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies