BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie Dworca Metropolitarnego Lublin

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej oraz Dworca Lublin z przewodnikiem /z tłum. PJM

Z okazji obchodów 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, organizatorzy przygotowali dla Was wyjątkowe wydarzenia - zwiedzanie z przewodnikiem Dworca Lublin oraz zajezdni trolejbusowej.

Spacery odbędą się w dniach 10-11 maja. Będzie ono dostępne również w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego   – 11 maja o godz. 15:00.

Na Dworcu Lublin przewodnik podzieli się z odwiedzającymi ciekawostkami, które dotyczą obiektu oraz jego okolicy. Ponadto uczestnicy zwiedzą wszystkie zakamarki dworca i posłuchają ciekawych historii.

Zaś 10 maja 2024 r. zapraszamy na zwiedzanie zajezdni trolejbusowej

Na zajezdni uczestnicy będą mogli “od kuchni” zapoznać się z miejscem stacjonowania autobusów i trolejbusów, obejrzeć pojazdy czy zwiedzić warsztat i myjnię.

Szczegóły dotyczące zwiedzania:

Zajezdnia trolejbusowa – 10 maja 2024 r. (piątek) 2 grupy

  • Godz. 10:00
  • Godz. 11:00

Uczestnicy zbierają się 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania przy szlabanie przed wejściem do zajezdni.

Dworzec Lublin – 10 maja 2024 r. (piątek) 3 grupy

  • Godz. 10:00
  • Godz. 11:00
  • Godz. 12:00

Uczestnicy zbierają się 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania na parterze przy kasach dworca.

Dworzec Lublin – 11 maja 2024 r. (sobota) 3 grupy

  • Godz. 13:00
  • Godz. 14:00
  • Godz. 15:00 zwiedzanie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu – z tłumaczeniem na polski język migowy (tłumaczyć będzie biegły tłumacz polskiego języka migowego – Magdalena Gach).

Uczestnicy zbierają się 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania na parterze przy kasach dworca.

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

W ramach zwiedzania Dworca Lublin uczestników wydarzenia oprowadzać będzie Magdalena Łuczyn przewodniczka inspiracji. Kilka słów od Magdaleny:

Moją codziennością jest odkrywanie nietuzinkowych miejsc, zapomnianych zaułków, skrótów i pięknych widoków. Tymi małymi odkryciami dzielę się później z uczestnikami moich spacerów. Staram się uchwycić i przekazać jak najwięcej informacji o Lublinie z trochę innej, niecodziennej perspektywy. Ulotne doznania, zapachy, widoki, zapomniane miejsca, szlaki. Idąc ze mną na spacer, poznacie inne, mniej klasyczne oblicze miasta!

Zapisy na wydarzenia możliwe wyłącznie pod adresem mailowym: zwiedzanie@ztm.lublin.eu

W treści należy podać nazwę obiektu do zwiedzania (Dworzec Lublin lub zajezdnia trolejbusowa), datę zwiedzania, godzinę oraz imię i nazwisko uczestnika.

Konieczne jest też przesłanie oświadczenia o treści:

Oświadczenia:

1/ Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie moich danych osobowych w zakresie: imię, nazwisko, adres e-mail w celu rezerwacji na zwiedzanie. Jednocześnie jestem świadomy/a, że mam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

2/ Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych, zamieszczoną na stronie ZTM w Lublinie

Zgłoszenia, które nie zawierają niezbędnych danych lub oświadczenia nie będą rozpatrywane.

Na zgłoszenia czekamy do 9 maja 2024 r. do godz. 12:00.

Zwiedzanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Brak limitu wieku. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału jest otrzymanie potwierdzenia o zapisie.

Uczestnicy zwiedzania musza samodzielnie dotrzeć do miejsca zwiedzania tj. na Dworzec Lublin lub na zajezdnię trolejbusową.

Miejsce zwiedzania:

Dworzec Lublin ul. Dworcowa 2, Lublin

Zajezdnia trolejbusowa ul. Grygowej 56, Lublin

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies