BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie ściany z tablicą, na której w centrum znajduje się tekst zatytułowany: „Teatr Artystów”. A po bokach i pod tekstem znajdują się portrety dwudziestu siedmiu osób ujęte w eliptyczne ramki. Po bokach zdjęcie podłużne pionowe tablice z grafikami i tekstami w neutralnych kolorach z dodatkiem czerwieni na szarym tle. Po prawej u dołu makieta budynku Teatru.

Zwiedzanie wystawy “Teatr Stary w Lublinie – 200 lat historii” – dostępne również dla osób z niepełnosprawnością wzroku

W 1822 roku teatr u zbiegu ulic Dominikańskiej i Jezuickiej w Lublinie dał swoje pierwsze przedstawienie. Drugi, po teatrze krakowskim, najdłużej istniejący budynek teatralny w Polsce ma bogatą historię, niejedno przeżył, wiele widział, sporo zapamiętał.

Odkrywamy to bogactwo i udostępniamy je dla Państwa na nowej stałej wystawie. Opowiadamy o konkretnym miejscu i pokazujemy, jak jego historia współtworzy naszą różnorodną kulturę.

Zebraliśmy opowieści o rodzinie właścicieli, aktorach, reżyserach, cyrkowcach, teatralnych premierach, seansach filmowych, pokazach magii, afisze, książki, artykuły, zdjęcia i filmy. Mamy nadzieję, że dla dawnych widzów będzie to inspiracja do podzielenia się z nami wspomnieniami z tego niezwykłego miejsca.

Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.

Uprzejmie informujemy, że w Teatrze są dodatkowe tyflomateriały do wystawy stałej oraz materiały o rozkładzie pomieszczeń w piśmie Braille’a i Kleina.
Jeśli zechcecie Państwo skorzystać z dodatkowych materiałów dla osób z niepełnosprawnością wzroku prosimy o kontakt 7 dni przed planowaną wizytą. Dzięki temu będzie nam się łatwiej przygotować.

Terminy zwiedzania:

  • 13 stycznia (sobota) godz. 10:00-17:00
  • 14 stycznia (niedziela) godz. 10:00-15:00
  • 17 lutego (sobota) godz. 10:00-17:00
  • 18 lutego (niedziela) godz. 10:00-15:00
  • 9 marca (sobota) godz. 10:00-17:00
  • 10 marca (niedziela) godz. 10:00-15:00

Kontakt:

e-mail: zwiedzanie@teatrstary.eu; telefon: 603 110 698

Źródło: lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies