BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat informacyjny o naborze współorganizatorów konkursu "Teatr w Obiektywie"

Zostań Współorganizatorem konkursu “Teatr w Obiektywie”

"Teatr w Obiektywie" to Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny, towarzyszący Spotkaniom Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS). Poprzez połączenie dwóch niezwykłych dziedzin sztuki: teatru i fotografii, umożliwia integrację działań twórczych osób z niepełnosprawnościami oraz amatorskich i profesjonalnych środowisk, zajmujących się fotografią, niezależnie od stopnia sprawności.

Konkurs jest doskonałą okazją do kształtowania pozytywnego stosunku społeczeństwa do twórczości osób z niepełnosprawnościami.

O konkursie

Konkurs poprzedzają – zorganizowane dla uczestników konkursu – specjalne warsztaty fotograficzne, skupiające się na fotografii teatralnej i reportażowej, mające przygotować uczestników do fotografowania spektakli.

W konkursie biorą udział zdjęcia zrobione podczas kilkudniowego festiwalu teatralnego SANS.

Spośród przesłanych fotografii profesjonalne Jury wyłania najlepsze, wchodzące w skład przechodniej wystawy, prezentowanej w różnych miejscach Lublina.

Wernisaż Wystawy 13. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie”, zrealizowanego podczas 32. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) w Lublinie w dniach 26-29 maja 2022 r., relacjonowaliśmy dla Państwa tutaj.

Dlaczego warto dołączyć?

Prace nad konkursem powoli się rozpoczynają, dlatego też poszukiwani są Współorganizatorzy: osoby w każdym wieku, z pasją, niezależnie od stopnia sprawności!

Jako organizatorzy, chcemy umożliwiać dialog między pasjonatami fotografii, dawać im szansę rozwoju i promować ich twórczość.

Aby móc temu sprostać, chcemy:

 • zwrócić uwagę środowiska fotografów na istnienie twórczości teatralnej osób  z niepełnosprawnościami;
 • umożliwić dialog między fotografami o różnych stopniach zaawansowania;
 • promować fotografię o charakterze społecznym;
 • nawiązywać współpracę międzynarodową w dziedzinie społeczno-kulturalnej Lublina;
 • wyłonić najlepsze zdjęcia i stworzyć z nich przechodnią wystawę fotograficzną, która zostanie zaprezentowana w rożnych częściach miasta;
 • zaangażować mieszkańców Lublina w społeczno-kulturalne życie miasta.

Przygotowując konkurs, możesz brać udział w warsztatach fotograficznych, festiwalu, obradach jury, wernisażu… i wielu innych działaniach! Dbamy o to, aby każdego roku konkurs rozwijał się i był coraz lepiej zorganizowany, a przy tym przyjazny w równym stopniu dla fotografów oraz odbiorców.

Organizatorzy podkreślają: “Pamiętaj, że będąc organizatorem “Teatru w Obiektywie” nie będziesz mógł być jednocześnie uczestnikiem konkursu!” 

Oficjalny nabór dla uczestników konkursu zostanie podany w późniejszym terminie.

Jakich osób szukamy?

 • Z pasją;
 • W każdym wieku;
 • Niezależnie od stopnia sprawności.

Zakres działań Współorganizatorów to m. in.:

 • promocja konkursu,
 • współpraca z mediami,
 • organizacja i koordynacja: warsztatów fotograficznych, obrad jury, wernisażu wystawy, przechodnich wystaw pokonkursowych.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

Tegoroczne 33. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – pod hasłem “Dom” – odbędą się w Lublinie w dniach 15-18 czerwca. Od 2021 r. odbywają się na profesjonalnej scenie Teatru Muzycznego w Lublinie.

Dostępność: informacje na temat dostępności Teatru Muzycznego w Lublinie.

Informacje

Jeśli chcesz zaangażować się w coś dodatkowego, poznawać nowych ludzi, rozwijać się i dzielić swoją pasją do działania z innymi – czekamy na Ciebie! Każdy znajdzie działanie dla siebie, na miarę swoich możliwości i zgodnych z własnymi zainteresowaniami.

Monika Jasińska
Koordynator “Teatru w Obiektywie”

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies