BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Teatr Enigmatic KUL

Znakomity spektakl „Niedźwiedź” na rzecz PTSR w Lublinie

W niedzielę 19 lutego Teatr Enigmatic KUL wystawił spektakl charytatywny pt. „Niedźwiedź” w reżyserii Alicji Jachiewicz – Szmidt. Dochód przeznaczony był na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział w Lublinie.

Wystąpili: Urszula Kmita jako Helena Iwanowna Popowa, Paweł Jamro jako Grigorij Stiepanowicz Smirnow, Edward Gorzkowicz jako Łuka i Marcin Lis jako Ogrodnik Misza.

Jest to opowieść o Niej – zamkniętej na siedem spustów w czterech ścianach swego domu, umarłej dla świata, pogrążonej w „grubej żałobie” wdówce. I oczywiście o Nim – szczerym, pełnym życia poruczniku artylerii w stanie spoczynku. Między nimi stary, wierny lokaj, tysiąc dwieście rubli długu i dwa rewolwery. Doskonała gra aktorów, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji historia rodzącej się miłości. Przedstawienie bawiło, wzruszało, pozwoliło na godzinę zatrzymania w miejscu tak szalonego świata dookoła. Pani Prezes Marii Kowalskiej serdecznie dziękuję za dostarczenie nam możliwości przeżycia historii bohaterów, a moim przyjaciołom dziękuję za obecność i wsparcie tak szczytnego celu jakim jest pomoc chorym na SM.

Edyta Długosz-Mazur

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies