BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat na białym tle: rysunek kobiety patrzącej przez lornetkę zamiast szkieł serca. Na górze napis: 31. spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku Marzenia 17-20 czerwca 2021 Teatr Muzyczny w Lublinie plus online. Na dole logotypy

Zmiana terminu 31. SANS „Marzenia”.

Pandemia wymusza zmianę terminu 31. Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA. Termin czerwcowy daje szansę, że Spotkania Teatralne będą mogły odbyć się na żywo!

Organizatorzy 31. Międzynarodowego Przeglądu Teatralnego Osób z Niepełnosprawnościami SANS’2021 Marzenia stanęli przed koniecznością przesunięcia terminu wydarzenia na czerwiec. Majowy termin Przeglądu został zablokowany ze względów epidemiologicznych.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA odbędą się w dniach 17-20 czerwca 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie to jest finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami.

– Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Do udziału w tegorocznych 31. SANS zgłosiło się 16 teatrów, w tym 4 z zagranicy. Teatry z zagranicy w tej „pandemicznej” edycji będą uczestniczyć poprzez streaming lub transmisję online nagranych spektakli. Teatry z Polski będą miały możliwość wystąpić bezpośrednio na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. W Spotkaniach Teatralnych wezmą udział także grupy towarzyszące – zarówno zespoły jak i soliści.

– Podczas Przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawą, konkursami… Wspólnie z wolontariuszami nawiązujemy bezpośredni kontakt z uczestnikami i razem z naszymi Artystami dbamy o dobry klimat i atmosferę Spotkań – mówi Karolina Czajka, Szef Animacji SANS.

Nowością tegorocznej edycji Nieprzetartego Szlaku będzie formuła hybrydowa Spotkań. Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku przewidując ograniczenia i limity osób mogących brać udział w Przeglądzie planują także działania online. Z grupami oraz widzami, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym roku stacjonarnie organizatorzy planują łączyć się poprzez platformę Zoom. Transmisję ze Studia festiwalowego prosto z Teatru Muzycznego w Lublinie oraz dyskusje będzie można śledzić na profilu Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku. Można już dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby pamiętać i być na bieżąco.

Dzięki tej nagłej zmianie terminu Organizatorzy Przeglądu mają nadzieję, że 31. SANS “Marzenia” odbędzie się w czerwcu stacjonarnie w Lublinie.

Imprezy towarzyszące SANS:

  • Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „TEATR W OBIEKTYWIE” oraz wystawa fotograficzna;
  • Wystawa Laureatów Konkursu na Znak Graficzny Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2020/2021 „MARZENIA”;
  • Wystawa Laureatów Konkursu Plastycznego Nieprzetartego Szlaku;
  • Happening na ulicach Miasta Lublin.

Termin: 17-20 czerwca;
Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5, Lublin
Kontakt dla mediów: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel.: 609 050 010
e-mail: nieprzetartyszlak@gmail.com

Patronaty honorowe SANS:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin

Patronaty medialne SANS:
TVP3 Lublin, Radio Lublin, Akademickie Radio Centrum
Magazyn i portal Nasze Sprawy
niepelnosprawni.lublin.pl – biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych

W lewym górnym logu logotyp Teatru w obiektywie, z prawej napis: 12. EDYCJA. Poniżej czarno-biało zdjęcie z przedstawienia teatralnego. Pod zdjęciem tekst: Teatr w obiektywie. Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny 17-30 czerwca. Na dole pasek z logotypami patronatów honorowych, medialnych, partnerów i organizatorów
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies