BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat na którym są białe napisy: Zaświeć się na niebiesko. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Plakat jest niebieski. pomiędzy napisami umieszczona jest grafika żarówki oraz globu świata i ludzi połączonych dłońmi.

„Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”

W dniu 11 kwietnia 2018 r. Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zorganizowali:

Niebieski Bieg w ramach akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu”. Bieg zorganizowano w Parku Miejskim w Łukowie. W imprezie uczestniczyło ok. 500 zawodniczek i zawodników. Celem biegu nie była rywalizacja między uczestnikami, lecz zwrócenie uwagi na problem autyzmu. W imprezie wzięły udział wszystkie chętne osoby (bez względu na wiek, czy płeć) chcące zintegrować się z chorymi na autyzm oraz ich rodzinami. Jedynym warunkiem udziału w Niebieskim Biegu było posiadanie elementu ubioru lub gadżetu właśnie w tym kolorze. Do akcji włączyły się wszystkie miejscowe Szkoły i Przedszkola.

Ludzie biegną szosą, trzymają w dłoniach transparent “zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Uśmiechają się.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Marek Czernecki – Radny Rady Miasta Łuków, Artur Czubaszek – Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowie, Marek Król – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Łuków, Zofia Skrzymowska – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli Miejskich w Łukowie.

Wszyscy zawodnicy po zakończonym biegu otrzymali z rąk w/w wymienionych gości pamiątkowe medale okolicznościowe oraz słodkie upominki. Placówki Oświatowe otrzymały Dyplomy za uczestnictwo. Dodatkowo w trakcie trwania Biegu rozstrzygnięto „Konkurs na Kreatywność”, wręczono 12 nagród specjalnych. Po zakończeniu Biegu organizatorzy zaprosili na część artystyczną w wykonaniu uczniów z miejscowych Szkół i Przedszkoli.

Niebieski Bieg w Ramach Akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu” został zorganizowany przy współpracy z: Miastem Łuków, Starostwem Powiatowym w Łukowie, Łukowskim Ośrodkiem Kultury, Master TV, Magnes TV, Fundacją Cegiełkowo – Pasja i Pomoc, Szkołą Policealną, Medycznym Studium Zawodowym im. J. Korczaka w Łukowie.

Paulina Nurzyńska
OSiR w Łukowie

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies