BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zaproszenie na spotkanie środowiska kultury w dniu 22.03.2022

Od początku wybuchu wojny Miasto Lublin stało się nowym domem dla kilkudziesięciu tysięcy obywateli i obywatelek Ukrainy. Lubelskie instytucje i organizacje pozarządowe stanęły na wysokości zadania i błyskawicznie dostosowały się do tej niezwykle trudnej sytuacji, za co z całego serca wszystkim Państwu dziękuję.

Mając na uwadze co najmniej kilkanaście tysięcy nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina zależy nam, żeby porozmawiać o wzmocnieniu roli kultury i sztuki oraz wydarzeń kulturalno-społecznych w procesach integracji międzykulturowej. Wspólnie z Państwem chcemy zastanowić się nad tym, jak wzbogacić ofertę kulturalną miasta, by była dostępna dla nowej społeczności Lublina, jak zachęcać do wrażliwego uczestnictwa w lubelskiej kulturze oraz jak otworzyć Lublin na twórczość i zainteresowania nowych mieszkańców i mieszkanek tak, by stali się integralną częścią naszego środowiska.

Serdecznie zapraszam organizacje pozarządowe z sektora kultury na spotkanie środowiska kultury Miasta Lublin, które odbędzie się 22 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 14:00 w Centrum Kultury (sala widowiskowa) w Lublinie przy ul. Peowiaków 12. Celem spotkania jest przeanalizowanie wyzwań, jakie stają przed środowiskiem w obliczu wojny oraz napływu uchodźców z Ukrainy do Lublina, omówienie bieżącej sytuacji oraz rozmowa na temat przyszłych działań kulturalnych włączających nowych mieszkańców i mieszkanki do życia społecznego w Lublinie.

W przypadku pytań proszę o kontakt z pracowniczkami i pracownikami Biura Partycypacji Społecznej, tel. 81 466 25 50, e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Prezydent Miasta Lublin
Krzysztof Żuk

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies