BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący pieśni i dumki ukraińskie

Zaproszenie na pieśni i dumki ukraińskie w #Światłowni

Organizacja partnerska PFON gorąco zaprasza do obejrzenia koncertu Pieśni i dumki ukraińskie 30 września 2022 (piątek) o godz. 18:00.

Koncert odbędzie się w Otwartej Przestrzeni Światłownii w Bydgoszczy, ul. Św. Trójcy 15 (swiatlownia.eu) i będzie transmitowany na YouTube Światłownia.

W programie różnorodne perełki kultury muzycznej Ukrainy, m.in. tradycyjne dumki i pieśni.

Wydarzenie niezwykle interesujące zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i mieszkańców Polski. Dla tych pierwszych – to podróż po znanych szlagierach wykonywanych w ich rodzimym języku. Dla drugich – niecodzienna wycieczka do bogatego świata muzyki naszych sąsiadów.  Połączenie temperamentu kozackiego z zadumą nad bezkresem stepów zostało wyrażone za pośrednictwem niezwykłej urody głosów.

W trakcie koncertu poza walorami wokalnymi zespołu będzie można również podziwiać brzmienie takich instrumentów jak akordeon, kontrabas, klarnet, a nawet bandura – ukraiński instrument ludowy.

Wykonawcy: Michał Hajduczenia – kontrabas, baryton, prowadzenie; Olena Gajdyczuk – sopran, bandura; Magdalena Cysewska – sopran; Leszek Czenkusz – akordeon.

Wstęp na wydarzenia: cegiełka – 20 zł; seniorzy, niepełnosprawni – 18 zł.

Grzegorz Dudziński
Yuliya Veselska
Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami
www.pfon.org

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies