BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zaproszenie na Lubelskie Forum NGO

W dniach 21-22 września 2021 roku odbędzie się Lubelskie Forum NGO 2021 w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.

Forum odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie, ul. Grottgera 2

Zaplanowano wystąpienia osób od wielu lat związanych z trzecim sektorem. Tematyka Spotkania jest ściśle połączona z aktualną sytuacją organizacji pozarządowych.

Pierwszy dzień rozpoczniemy konferencją, na której zostaną poruszone m.in. kwestie związane z nowymi rządowymi programami finansowania działalności organizacji pozarządowych, potrzebami i problemami NGO związanymi z pandemią COVID -19 czy rolą CUS w kontekście szansy na zrównoważony rozwój PES i sektora obywatelskiego. Przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny na temat NGO w centrum zmieniającego się świata. Forum będzie towarzyszyć uroczysta Gala III Sektora, na której zostaną wręczone nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego,  „Nagrody Trzeciego Sektora” przyznawane przez RDPP WL oraz nagrody „Złoty Parasol NGO” przyznane przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych – organizację parasolową w województwie lubelskim. Uroczystość uświetni koncert pn.: „Muzyczna wędrówka po kresach” w wykonaniu Adama Szabata i Jana Kondraka.

Drugi dzień będzie miał charakter praktyczny –  to 8 różnorodnych warsztatów tematycznych ściśle związanych z działalnością pozarządową, które poprowadzą praktycy z terenu województwa lubelskiego i nie tylko.

Zapraszamy do udziału w konferencji przedstawicieli organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, samorządów terytorialnych oraz osoby zainteresowane działalnością trzeciego sektora z terenu województwa lubelskiego. 

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 15 września 2021 roku.

Dodatkowych informacji udziela: Iwona Kędziera, Ewa  Chudzik tel. 81 528 76 24iwona.kedziera@rops.lubelskie.plewa.chudzik@rops.lubelskie.pl

Ewa Chudzik
Specjalista ds. Współpracy z JST
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies