BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis PFRON wspiera dostępność. Komputer w okręgu. Na linii okręgu są ikony ucha, oka, osoby na wózku oraz głowy

Zaproszenie na konferencję online pt. PFRON wspiera dostępność / z tłum PJM

Zapraszamy do udziału w konferencji tematycznej (online) – PFRON wspiera dostępność 19 maja 2022 r. w godzinach: 11:00-13:00.

Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2022 r. w ramach Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności (ang. Global Accessibility Awareness Day – GAAD). Jest to dzień poświęcony szczególnie dostępności cyfrowej. Będzie to dwugodzinne spotkanie online z ekspertami.

W pierwszej części opowiemy jak tworzyć dostępne formularze oraz omówimy postępowanie skargowe na brak dostępności. W drugiej części będziemy odpowiadać na pytania uczestników konferencji w zakresie dostępności.

Do udziału zachęcamy koordynatorów dostępności w podmiotach publicznych oraz wszystkich zainteresowanych wdrażaniem dostępności.

Program konferencji

Przywitanie uczestników przez Krzysztofa Michałkiewicza – Prezesa Zarządu PFRON

Wystąpienie Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Część merytoryczna

    1. Jak technicznie tworzyć dostępne formularze w formie dokumentów – godzina 11:15

Mamy kontakt z wieloma urzędami. Zauważyliśmy, że nie potrafią przygotować dostępnych cyfrowo formularzy. Takich dokumentów w podmiotach publicznych funkcjonuje bardzo wiele, dlatego na przykładzie dobrych praktyk pokażemy, jak je tworzyć z myślą o wszystkich użytkownikach.
Zagadnienie zostanie przedstawione z perspektywy klienta ze szczególnymi potrzebami  oraz zostaną przedstawione sposoby realizacji dostępnego formularza.
Prowadzenie: Piotr Witek – FIRR/Utilitia

  • Skargi na brak dostępności cyfrowej – godzina 11:50

 

Przybliżymy jak postępowanie skargowe jest zapisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Omówimy żądanie dostępności w podmiocie publicznym, okoliczności dostępu alternatywnego, sytuacje, w których podmiot publiczny, może odmówić zapewnienia dostępności i co to oznacza?
Prowadzenie: Adam Pietrasiewicz – KPRM

  • Skarga na brak dostępności, którą możesz złożyć do PFRON– godzina 12:10

 

Do naszej instytucji można składać skargi na brak dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej. Omówimy jak złożyć wniosek i skargę na brak dostępności. Wyjaśnimy wymogi formalne i terminy. Pokażemy także jakie obowiązki ma podmiot publiczny w postępowaniu skargowym.
Prowadzenie: Łukasz Iwancio – PFRON

  • Pytania od uczestników konferencji – godzina 12:30

 

Rejestracja

Jeśli interesujesz się tematem dostępności i chcesz uczestniczyć w konferencji, wypełnij krótki formularz rejestracyjny. Możesz w nim wskazać Twoje potrzeby w zakresie dostępności naszego wydarzenia.

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja 2022 r.

Wideotłumaczenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies