BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie

Zaproszenie na Bialski Dzień Świadomości Autyzmu (4 kwietnia)

Autyzm uznaje się za jedno z najczęstszych zaburzeń rozwojowych. Z roku na rok znacząco wzrasta liczba osób w spektrum autyzmu.

Według najnowszego badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) 1 na 36 dzieci ma zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu.

To oznacza, że coraz więcej dzieci i ich rodzin potrzebuje akceptacji i zrozumienia ze strony otoczenia.

Dzień Świadomości Autyzmu możemy obchodzić na wiele sposobów: organizować biegi, marsze, konferencje, pokazy filmów na temat autyzmu, charytatywne aukcje i zbiórki lub świecić na niebiesko. Najważniejsze, aby wszystkie osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny czuły się akceptowane i wiedziały, że rozumiemy i znamy ich potrzeby.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone każdego roku w kwietniu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z dyskryminacją i izolacją. Zatem, bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji. Zrozumienie autyzmu jest kluczem do budowania akceptacji i wsparcia dla osób z tą różnorodnością. Szanując ich indywidualność, tworzymy bardziej przyjazne i akceptujące społeczeństwo. Razem, poprzez edukację, empatię i akceptację, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy czuje się akceptowany i doceniany, niezależnie od tego, czy ma autyzm, czy nie.

Stowarzyszenie Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zaprasza na Bialski Dzień Świadomości Autyzmu – w czwartek 4 kwietnia 2024 r.

Program:

  • godz. 10:00
    Bialskie Centrum Kultury, Galeria I Piętro Strefa Sztuki, ul. Warszawska 11 – otwarcie wystawy pt.: „Wspólny Świat – na co dzień z autyzmem”. Jest to wystawa zdjęć autorstwa Kamila Kowalczyka, który w szczególny sposób, a zarazem naturalny i bezpośredni, uwidacznia w swoich zdjęciach codzienność „Wspólnego Świata” – Podopiecznych Stowarzyszenia.
    Druga część wystawy dostępna będzie również w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3. Wystawy będzie można zobaczyć do 5 maja br., wstęp bezpłatny.
  • godz. 16:30
    Park Radziwiłłowski – „BLUE RUN”  Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu

       Zapraszamy do Parku, gdzie razem  pokonamy symboliczny dystans dla każdego.
       Bieg poprowadzi Klub Biegacza Biała Biega, który na tę okoliczność przygotuje pamiątkowe medale
       i zaprasza do ubrania się na niebiesko. 

       Zachęcamy do udziału w biegu, gdzie każdy będzie zwycięzcą, łącząc się z osobami z autyzmem.

Impreza jest otwarta dla każdego, wstęp bezpłatny.

Razem dla autyzmu! Nie może Was zabraknąć!

Źródło: radiobiper.info

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies