BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Stare Miasto Rynek 9 - Kamienica Pod Lwami, w tle Wieża Trynitarska

Zaproszenie na bezpłatne spacery

Biuro Rozwoju Turystyki UM Lublin serdecznie zaprasza na otwarte spacery. Są one bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść.

Termin: 10.12.2023 r. (niedziela), godz. 11:00

Start: Schody przy Ratuszu

Lublin do odkrycia

Podczas wspólnego spaceru dowiemy się kiedy w Lublinie zasypano suchą fosę oraz który król bywał w naszym mieście najczęściej. Poszukamy odpowiedzi dlaczego po Kościele Farnym pozostał tylko plac oraz przejdziemy się najwęższą uliczką po kocich łbach. Będziemy odkrywać miasto spacerując po utartych szlakach, jak i jego zakamarkach. Wyjątkowość Lublina zapamiętamy na długo.

Termin: 15.12.2023 (piątek), godz. 16:00
Start: Schody przy Ratuszu

Święto Chanuki

Spacer z Martą Łukasik – Przewodnikiem Inspiracji. Podczas spaceru przedstawiona zostanie geneza święta i wskazane zostaną cechy łączące Chanukę i Boże Narodzenie. Omówione zostaną zwyczaje związane z obchodami święta; przede wszystkim tradycję zapalania świec, ale również typowe świąteczne potrawy, grę w drejdla i gry karciane. Wyjaśnione zostanie różnica między menorą a lampą chanukową. Wszystko będzie okraszone żydowskimi anegdotami i przeplecione fragmentami chanukowych utworów Isaaca Bashevisa Singera, który uwielbiał to piękne, rodzinne święto i wplótł lubelskie wątki do swojej twórczości.

Trasa spaceru: Stare Miasto, dawna ul. Krawiecka, mural z „fotografiami” Stefana Kiełszni i ul. Lubartowska (synagoga Chewra Nosim, ew. przy dłuższej trasie Jeszywas Chachmej). Podczas spaceru również zawitamy do budynku MDK na ul. Grodzkiej.

Podczas spaceru zostaną zapalone świeczki.

Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych
ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin
tel.: 81 466 30 50
e-mail: wips@lublin.eu

www.lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies