Fundacja Heros rozpoczęła od 1 kwietnia 2024 roku realizację projektu pn. „Droga do samodzielności III” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Celem Projektu jest zwiększenie samodzielności i zdolności do funkcjonowania w życiu społecznym 300 osób niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie woj. lubelskiego, poprzez poprawę kondycji psychofizycznej w okresie 01.04.2024 r. – 31.03.2027 r.
Adresatami projektu są: osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, umiarkowanym i lekkim w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 nr 127 poz. 721, z poźn. zm.) spełniających następujące warunki:
- zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego w rozumieniu przepisów KC,
- osoby pełnoletnie,
- osoby nieuczestniczące w WTZ,
- osoby niepracujące w ZAZ,
- wykazujące odpowiedni poziomu gotowości psychofizycznej do podjęcia działań zmierzających do reintegracji społecznej oraz motywacji do korzystania z form wsparcia zaplanowanych w projekcie,
- osoby niekorzystające w ramach innych równocześnie realizowanych projektów z form wsparcia realizowanych w niniejszym projekcie (jeżeli realizacja tej formy wsparcia prowadzi, w każdym z projektów, do osiągnięcia tych samych efektów).
W ramach projektu Beneficjenci Ostateczni będą mogli skorzystać bezpłatnie z następujących form wsparcia:
- rehabilitacji społecznej,
- rehabilitacji prozdrowotnej (kinezyterapia, fizykoterapia, masaż leczniczy),
- wsparcie motywacyjne (psycholog, coach),
- wsparcia trenera aktywności i asystenta osoby niepełnosprawnej,
- zajęć w ramach Punktu Aktywizacji i Integracji (PAI):
- treningi kompetencji psychospołecznych (TKP),
- organizacja aktywnych form spędzania wolnego czasu (wyjścia do kina, teatru, galerii sztuki, na kręgle, imprezy integracyjne itp.)
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
Biuro projektu w Lublinie:
- telefoniczny pod nr tel. 735 398 898
- na adres e-mail: fundacja@fundacjaheros.org
- lub osobiście przy ul. Z. Krasińskiego 2/31 w Lublinie (boczna ul. T. Zana).