BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapraszamy na spotkanie ,,Kandydat z niepełnosprawnością na rynku pracy”

O CZYM?

Skupimy się na problemie społecznym niskiej aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Nakreślimy historię powstania Fundacji Leżę i Pracuję oraz problem społeczny jakim jest niska aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Razem opracujemy personę kandydata, zastanowimy się nad jego potrzebami, wygenerujemy pomysły na nowe stanowiska pracy lub modyfikację istniejących, tak by były w pełni dostosowane do grupy docelowej.

TERMIN SPOTKANIA:  29 listopada 2021 roku

MIEJSCE SPOTKANIA: Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, ul. Grottgera 2

UCZESTNICY – przedstawiciele:

  • podmiotów ekonomii społecznej (centra i kluby integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, organizacje pozarządowe),
  • biznesu,
  • jednostek samorządu terytorialnego,
  • kół gospodyń wiejskich,
  • regionalnego komitetu rozwoju ekonomii społecznej w woj. lubelskim.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego (link poniżej) do dnia 22 listopada 2021 roku

Formularz do zapisywania się na spotkanie sieciujące 29.11.2021

EKSPERT: Maja Lipiak

Przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Prezeska Zarządu w Leżę i Pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Cofounderka startupu Zdalniacy, łączącego pracodawców z kandydatami z niepełnosprawnością ruchową, którzy mogliby pracować zdalnie.

Używa marketingu do zmiany kawałka świata na lepsze. Często występuje publicznie i szkoli w obszarach ekonomii społecznej i marketingu. Obala mity na temat niepełnosprawności, promuje unikalne talenty osób z niepełnosprawnościami oraz innowacyjność i pracę zdalną jako szansę na zmniejszanie barier na rynku pracy.

Bizneswoman Roku w kategorii działalność społeczna, laureatka polskiej edycji rankingu Forbes “30 Under 30”, reprezentantka Polski w trakcie wydarzenia Merit360, gromadzącego młodych ludzi zdeterminowanych do realizowania Zrównoważonych Celów Rozwoju ONZ.

Członkini Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz aktywna obywatelka programu British Council – Active Citizens for Social Enterprise.

Osoba do kontaktu: Iwona Kędziera, tel. 81 528 76 24, adres e-mail: iwona.kedziera@rops.lubelskie.pl

Iwona Kędziera
Koordynator Projektu
Ekonomia Społeczna – Drogowskaz Rozwoju Społecznego II

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies