BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z znakiem: Polska Boccia. Więcej niż sport.

Zamojski Festiwal Sportu

W Zamościu 26 kwietnia 2012 odbył się Integracyjny Festiwal Sportu w Boccia o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Turniej zorganizowany przez Polski Komitet Paraolimpijski i Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Zamość. Odpowiedzialni za jego organizację były „AKSON” Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenie Krok za Krokiem w Zamościu.

W turnieju wzięły udział ekipy z Lublina, Biłgoraja i Zamościa. Zawody toczyły się w kategoriach Junior, Junior starszy, rekreacyjna B, drużynowa BC3, BC2 – pary. W BC2 w parach jeden zawodnik był doświadczonym graczem, który startował już w Mistrzostwach Polski, natomiast druga osoba była losowana spośród zawodników mniej doświadczonych. Był to eksperymentalny pomysł organizatorów, który dobrze się sprawdził i urozmaicił rozgrywki. Utworzono 8 par i podzielono na dwie grupy. W grupach grał każdy z każdym, a zwycięzcy grup rozegrali między sobą finał.

Nasz Klub Sportowy PAMARA Boccia reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Barszczyk i Mateusz Urbański. Patryk grał w II grupie w parze z Moniką Wróbel, zajęli oni drugie miejsce w grupie, zatem walczyli o trzecią pozycję w zawodach. Ich przeciwnikami była druga para z grupy I, z którą wygrali zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Drugą parę tworzyłem ja (Mateusz) i Dominika Dalka, znaleźliśmy się w I grupie. Po rozegraniu trzech meczy zajęliśmy I miejsce, co sprawiło że w finale zmierzyliśmy się parą Marcin Kiciak i Michał Guczma. Wynik tego meczu dał nam I miejsce w zawodach.

Były to dla nas udany turniej. Do Lublina wróciliśmy z dwoma medalami brązowym i złotym.

Mateusz Urbański

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies