BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Siedzący przy stolikach Członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Otwarty Krąg" z Kurowa, podczas spotkania poświęconego wspominaniu bliskich zmarłych osób.

Z życia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwarty Krąg” z Kurowa

Okres jesienno-zimowy to pora kiedy przyroda zamiera. Drzewa gubią liście, odleciała większość ptaków a wiele zwierząt zapada w zimowy sen. Jednak członkowie SON „Otwarty Krąg” nie zasypiają lecz prowadzą aktywną działalność.

Październik

W połowie października, dzięki uprzejmości sołtysa Bronisławki zorganizowaliśmy imprezę ogniskową. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, radosne śpiewy i tańce sprawiły, że w miłej atmosferze powitaliśmy tą „późną jesień”. 

Listopad

Listopad to czas kiedy wspominamy naszych zmarłych i z refleksją myślimy o naszym życiu, o przemijaniu. Tych co odeszli z naszego grona na tamtą stronę życia mogliśmy wspominać przez zapalenie na ich grobach zniczy, wypominki za ich dusze, ale przede wszystkim poprzez spotkanie poświęcone naszym zmarłym. To wtedy dzięki specjalnej prezentacji przygotowanej przez naszego prezesa Jarka i recytacji wierszy, podejmujących tematykę umierania, mogliśmy choć na chwilę przywołać twarze naszych przyjaciół i zadumać się nad naszym życiem.

Koniec listopada to oczywiście tradycyjne „Andrzejki”. I tym razem mogliśmy skorzystać z gościnności pana sołtysa Bronisławki i w ich pięknej świetlicy zorganizować naszą andrzejkową zabawę. Ogień trzaskający w kominku rozpalał nasze serca a płomienie, które zdawały się tańczyć w rytm muzyki sprawiły, że wszyscy poddali się czarowi zabawy.

Tańce podczas zabawy Andrzejkowej w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych "Otwarty Krąg" z Kurowa

Grudzień

29 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się nasze spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział zarówno członkowie jak i zaproszeni goście:

  • Pani Małgorzata Suszek-Zawadzka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, 
  • Pan Arkadiusz Małecki – Wójt Gminy Kurów,
  • Pani Halina Jankiewicz – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i jak jedna wielka rodzina spędziliśmy razem czas przy świątecznym stole. Na koniec udaliśmy się do sali widowiskowej aby tam wspólnie z Chórem Gminy Kurów i mieszkańcami Kurowa dalej kolędować.

Styczeń

Na nasze styczniowe spotkanie przybyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kurowie. Prewencja to jedno z najważniejszych policyjnych działań. Dlatego gdy nasz prezes zwrócił się z prośbą o nakreślenie problemu oszustw, szczególnie tych dotyczących osób starszych, spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem. Sympatyczni policjanci w bardzo przystępny, klarowny sposób nakreślili różne formy oszustw z jakimi możemy się spotkać i co należy zrobić w przypadku gdy ktoś próbuje nas oszukać. Takie bezpośrednie, rzeczowe spotkanie miało dla nas znacznie większą wartość merytoryczną od wielu ostrzeżeń pojawiających się w prasie i telewizji. Dziękujemy za to naszej policji i liczymy na dalszą współpracę.

Zdjęcie grupowe Członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Otwarty Krąg" z Kurowa ze styczniowego spotkania z funkcjonariuszami prewencji

Oczekiwanie na wiosnę

Przed naszym Stowarzyszeniem, w oczekiwaniu na wiosnę, już stoją kolejne spotkania m.in. zabawa karnawałowa, tłusty czwartek a następnie zebranie wyborcze i planowane wycieczki.

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych “Otwarty Krąg” w Kurowie

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies