BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Z wizytą w Gnieźnie

W dniach 18 – 22 listopada Warsztat Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim uczestniczył w wycieczce do pierwszej stolicy Polski oraz miasta koronacji pierwszych królów Polski – Gniezna.

Zwiedziliśmy Muzeum Początku Państwa Polskiego, najcenniejszą Katedrę w mieście, słynne Drzwi Gnieźnieńskie, króliki, króle, rzeźby oraz pomniki królów i innych postaci historycznych. Odwiedziliśmy Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach oraz Dom Jana Pawła II na Polach Lednickich. Mieliśmy również okazję postrzelać z kuszy wałowej w Grodzie Pobiedziska. Zobaczyliśmy Biskupin wraz z Muzeum Archeologicznym a w nim obejrzeliśmy wszystkie wystawy, eksponaty, wykopaliska, rekonstrukcje drewnianych chat, stroje, instrumenty, wyroby z rogu. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, która odbyła się w jednej z biskupińskich chat – wzięliśmy udział w wypiekaniu podpłomyków, wyrabialiśmy mąkę, badaliśmy przedmioty codziennego użytku osadników oraz przymierzaliśmy ich stroje.

Jest to doskonała forma rehabilitacji społecznej uczestników.

 WTZ Stoczek Łukowski

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies