BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Osoby stoją przed namiotem. Za stołem jest kobieta i mężczyzna a przed nimi stoją dwaj chłopcy i mężczyzna. Na górze jest przyczepiona kartka z napisem “Loteria. Losy”

Z górnikami „za pan brat”

15.06.2019 r. odbył się festyn dla rodzin górników pracujących w Kopalni Węgla „Bogdanka”. Rodziny mogły bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas integrując się i doskonale się bawiąc. Organizatorzy pikniku zadbali też o dzieci, dla nich przygotowane było bardzo wiele różnych atrakcji.

Dzięki współpracy Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej z Zarządem Lubelskiego Węgla „Bogdanka S.A. reprezentacja placówki mogła wziąć udział w festynie, zamkniętej imprezie dla pracowników kopalni i ich rodzin.

Na scenie jest grupa osób- kobiety są ubrane w czerwone spódnice i białe koszule. Każda osoba trzyma instrumenty np. tamburyno, grzechotki. Dwaj mężczyźni siedzą na krzesłach i trzymają bębny afrykańskie.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki PSONI Koło w Łęcznej, przygotował na ten czas loterię fantową i kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu.

Na scenie wystąpił zespół Bębnoludy, który zabrał wszystkich obecnych w muzyczną podróż po świecie. Łukasz Lisek zaśpiewał zaś kilka utworów: „Anioł i Diabeł”, „Świt” i ludową piosenkę „Oj nie, nie, nie”.

Mężczyzna stoi w białej koszuli i czarnych spodniach na scenie. Mikrofon trzyma blisko twarzy. Za nim stoi perkusja.

Podczas festynu mieliśmy możliwość porozmawiania z Zarządem Lubelskiego Węgla panem Arturem Wasilem i panem Adamem Partyką oraz ministrem Arturem Soboniem z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Rozmawialiśmy między innymi o naszych planach na przyszłość, czyli rozbudowie placówki o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Pięć osób pozuje do zdjęcia- trzech mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy uśmiechają się. Za nimi jest scena.

Podczas loterii fantowej udało nam się zgromadzić kwotę 600,00 zł. Do puszek zebraliśmy kwotę 656,13. Ubolewamy, że nie posiadamy terminala do kart płatniczych – wtedy kwota byłaby zapewne dużo wyższa. 

Mimo upału pod parasolami wrzało życie, dyskusje, spotkania, wspaniała zabawa. Występujące zespoły rozbawiały zebranych nie tylko swoim śpiewem, ale też i integrowaniem się z zebranymi.

Serdecznie dziękujemy za ofiarność i otwartość serc.

Trzy osoby stoją obok siebie. Mężczyzna po lewej stronie gestykuluje rękami. Dwie osoby- mężczyzna i kobieta, patrzą na niego.

Organizatorzy festynu zadbali o to, aby wszyscy jego uczestnicy mieli jedzenia do syta. Sałatki, gorące dania, lody. Rodziny tłumnie gromadziły się od godzin południowych.

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. to nasz sąsiad – Warsztat Terapii Zajęciowej ma siedzibę w Janowicy i położony jest pomiędzy miejscowościami Bogdanka Nadrybie i Stefanów.

Dziękujemy za zaproszenie, wspólnie spędzony czas, gościnność i otwartość serc.

Eliza Cyfra
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies