BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Przód ulotki promującej wystawę rysunków Wiktorii Mazur "Co z niej wyrośnie?" w Galerii Art Brut

Wystawa rysunków Wiktorii Mazur “Co z niej wyrośnie?” w galerii Art Brut

Fundacja Teatroterapia Lubelska zaprasza do Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie na wystawę rysunków Wiktorii Mazur "Co z niej wyrośnie?".

Ekspozycję można oglądać do 1 grudnia 2023 r. w Galerii Art Brut, prowadzonej przez Fundację Teatroterapia Lubelska.

Niezwykła wystawa-instalacja, prezentuje rysunki autorstwa Wiktorii Mazur. Nietuzinkowe prace Wiktorii, tworzone systematycznie i konsekwentnie, tworzą ciąg emocji i wrażeń odzwierciedlony na kartkach papieru…

Dostępność

Galeria znajduje się na parterze budynku Centrum Kultury w Lublinie, które jest instytucją dostępną architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami.

Z deklaracją dostępności instytucji można się zapoznać na stronie: https://ck.lublin.pl/dostepnosc/

O autorce

Wiktoria Mazur – lat 22, uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej Teatroterapia.

Odkrycie jej talentu było przypadkowe. W czasie spotkania w domu mama Wiktorii – Sylwia, pokazała kilka wielkich pudeł, w których gromadzone są tysiące kilometrów kolorowych laleczek, opowiadających historie ważne w życiu córki.

Wiktoria zamieszcza swoje rysunki na Instagramie, traktując ich ekspozycję jako zaproszenie do kontaktu z nieznanymi.

Tworzonych pracowicie codziennie – przez wiele godzin rysunków, łatwo nie oddaje, nie pokazuje. Traktuje to zajęcie, jako ważną swoją pracę, bez niej nie może żyć ani dnia.

Równiutko ułożone kolorowe kredki na jej biurku, ostro zatemperowane, tworzą pejzaż równoległy do postaci kobiet i mężczyzn na białych kartkach jednego formatu. Tylko nieliczne rysunki ludzi mają większy format – to osoby ulubione albo zaufane czy obdarzone przez rysowniczkę pozytywną emocją.

Galeria Art Brut w Lublinie
Fundacja Teatroterapia Lubelska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies