BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wystawa Ewy Gugały

Dnia 12.02.2019 r. odbyła się Wystawa Prac Uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym – Ewy Gugały. Na Wystawę przybyła Rodzina Ewy, Uczestnicy oraz Pracownicy Warsztatu, a także wiele innych osób zainteresowanych sztuką.

Artystka urodziła się w 1973 r. w Nałęczowie i jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Od 1997 r. jest Uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym. Wymaga stałej rehabilitacji. Jej pasją jest malarstwo i rysunek, lubi też taniec i śpiew. W malarstwie upodobała sobie szczególnie dwie techniki – akryl i olej. Maluje obrazy abstrakcyjne pełne ekspresji i koloru, inspiruje ją otaczający świat i przyroda. Z uwagi na swoją niepełnosprawność ma trudności w komunikacji z otoczeniem. Wyraża siebie poprzez sztukę, jej świat jest feerią barw np. zły nastrój przejawia się w jej pracach w ciemnych kolorach. Poprzez swoją twórczość zaprasza nas do swojego niezwykłego świata.

Wystawę można było oglądać w Galerii Inter Libros Biblioteki Miejskiej w Puławach do 8 marca.

Fotogaleria

Agnieszka Wójcik

Agnieszka Mazurek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies