BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na ścianie są ściany kolorowe obrazy. Ściana jest biała i czysta.

Wystawa Ewy Gugały w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

W dniu 29.04.2019 r. w Nałęczowskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna Wystawa Prac Ewy Gugały, Uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym.

Na Wystawę przybyła Rodzina Ewy, Uczestnicy oraz Pracownicy Warsztatu, a także osoby interesujące się sztuką.  Wśród gości znalazł się również Profesor Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie – Pan Piotr Kmieć. Niezwykle miło było usłyszeć z ust Pana Profesora wiele pochwał na temat twórczości  Ewy.

Artystka urodziła się  w 1973 r. w Nałęczowie i jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Od 1997 r. jest Uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Nałęczowskim Stowarzyszeniu Charytatywnym. Wymaga stałej rehabilitacji.  Jej pasją jest malarstwo i rysunek,  lubi  też  taniec i śpiew. W malarstwie upodobała sobie szczególnie dwie techniki – akryl i olej. Maluje obrazy  abstrakcyjne  pełne  ekspresji  i koloru, inspiruje ją otaczający świat i przyroda. Z uwagi na swoją niepełnosprawność  ma trudności w komunikacji z otoczeniem. Wyraża siebie poprzez sztukę, jej świat jest feerią barw np. zły nastrój przejawia się w jej pracach w ciemnych kolorach. Poprzez swoją twórczość zaprasza nas do swojego niezwykłego świata.

Fotorelacje:

Agnieszka Wójcik

Agnieszka Mazurek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies