BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

Wyjazdowa Szkoła

W dniach 5-9 października 2015 Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej SŁONECZKO zorganizowało w ramach projektu „Wyjazdowa Szkoła”, dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON, wyjazd do Woli Sękowej. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie.

Podczas wyjazdu do Woli Sękowej, do Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, młodzież przede wszystkim poznawała tajniki ciekawych technik rękodzielniczych. Uczniowie zgłębiali tajemnice tkania na krośnie, wyplatania małych i dużych form z wikliny, wyrabiania użytkowych i dekoracyjnych przedmiotów z gliny, wykonywania biżuterii z koralików.

W wolnym czasie młodzież aktywnie spędzała czas i poznawała nieznane zakątki południowo-wschodniej Polski. Odwiedziła największy Park Etnograficzny w Polsce, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie, a znajduje się u podnóża Gór Sanockich.

W skansenie uczniowie mogli obejrzeć budowle i zabudowania starodawnych zagród, budowli sakralnych, a także budynki użyteczności publicznej – szkołę, zajazd oraz obiekty przemysłowe – wiatraki, kuźnie czy warsztaty rzemieślnicze – tkackie, garncarskie, kołodziejskie.

Ponadto uczestnicy wyjazdu poznawali przepiękne okolice Woli Sękowej oraz korzystali z relaksu w ciepłych wodach basenu w Brzozowej.

Wspólny wyjazd młodzieży z obu szkół na warsztaty z rękodzieła to nie tylko miło spędzony czas, doskonała integracja, ale również sposób na odkrycie swoich umiejętności i ukrytych talentów.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na drugi, listopadowy wyjazd do Suśca.

Dorota Fornalska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies