BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Krasnostawski Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wydarzenia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie

04.06.2014r. odbyło się uroczyste otwarcie imprezy pt. „Dzień otwarty w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie”.

Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z nauczycielami oraz zainteresowane osoby z powiatu krasnostawskiego. Impreza została w części sfinansowana przez POWIAT KRASNOSTAWSKI.

Do zgromadzonych słowo wstępne wygłosił Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. Po wystąpieniu Dyrektora głos zabrała Pani psycholog, która przybliżyła zebranym organizację i specyfikę pracy w placówce. Na koniec pierwszej części spotkania goście zadawali pytania. Większość pytań dotyczyła zasad i warunków przyjęcia nowych osób do warsztatu terapii.

W drugiej części wszyscy goście zwiedzili całą placówkę a następnie wzięli udział w przygotowanych warsztatach w poszczególnych pracowniach. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wykonali wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie przegotowane ćwiczenia. W pracowni Sztuk Wizualnych uczestnicy spotkania zapoznali się z oprogramowaniem graficznym GIMP i BLENDER oraz przygotowali prosty plakat. Z kolei inna grupa w pracowni Gospodarstwa Domowego przygotowała wspólny posiłek dla wszystkich uczestników DNIA OTWARTEGO. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia plastyczne i różne techniki rzemiosła artystycznego. Uczniowie i uczestnicy WTZ dekorowali butelki i naczynia szklane w technice decoupage, wyplatali dekoracyjne koszyki z wikliny papierowej, tworzyli dekoracje na stół z wykorzystaniem materiałów pasmanteryjnych.

Po zakończonych warsztatach wszyscy skorzystali z posiłku przygotowanego w trakcie wspólnych zajęć. Pracownia Gospodarstwa Domowego przygotowała także skromny poczęstunek – ciasto wykonane na zajęciach, kawa i herbata. Na koniec zajęć wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Z zebranych informacji zwrotnych można wywnioskować, że spotkania promujące Warsztat Terapii Zajęciowej są bardzo potrzebne uczniom i nauczycielom oraz osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu krasnostawskiego.

EUROBIEGI

Dnia 29 maja br. na stadionie miejskim odbyła się 14 edycja sportowej imprezy – Eurobiegi organizowanej przez Starostwo Powiatowe.

Ekipę biegaczy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie godnie reprezentowali: Stanisław Bednarczyk, Ariel Miszczak , Zbigniew Martyn, Artur Momot, Adrian Jarosz, Krzysztof Garbal. Przy tak dużej konkurencji naszym zawodnikom udało się zdobyć kilka wysokich lokat. I tak: Natalia Aniołek uplasowała się na 2 miejscu, Agnieszka Winiarczyk zajęła 4 , natomiast Kamil Kędzierski 6 miejsce.

Reszta uczestników pomimo bardzo deszczowej pogody zajmując łożę kibiców starała się aktywnie dopingować kolegów.

Jerzy Weremko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies