BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczestniczy wycieczki w tym osoba na wóżku na pierwszym planie podczas pieszej wycieczki po Poleskim Parku Narodowym

Wycieczki Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krasnystaw

Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zorganizował we współpracy z Urzędem Miasta Krasnystaw dwie wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego i Jura Parku w Bałtowie, które zostały sfinansowane w 70% z tytułu zadania publicznego: ”Wspieranie programów edukacyjno-terapeutycznych oraz działalności rehabilitacyjnej wobec osób niepełnosprawnych, organizacja imprez edukacyjnych z udziałem osób niepełnosprawnych”.

Uczestnicy wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego zwiedzili pod kierunkiem przewodnika muzeum archeologiczno-etnograficzno-historyczne w Załuczu Starym, obejrzeli film na temat fauny i flory PPN oraz przeszli ścieżką edukacją „Dąb Dominik”. Młodzież WTZ-u miała okazję sfotografowania wielu ciekawych zjawisk przyrodniczych. Podsumowanie wrażeń odbyło się w plenerze przy ognisku.

W czasie drugiej wycieczki uczestnicy WTZ zwiedzili pierwszą w Polsce plenerową ekspozycję dinozaurów. Wzbogacili również swoją wiedzę na temat ekonomii społecznej oraz przedsiębiorczości lokalnego społeczeństwa na przykładzie powstania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej Jura Park w Bałtowie. Młodzież z WTZ zwiedziła pod kierunkiem przewodnika ścieżkę edukacyjną Jura Parku i muzeum, zabytkowy 100-letni młyn. Wzięła udział w questingu po Żydowskim Jarze oraz w warsztatach w płukaniu złota i malowaniu amonitów. W ramach hipoterapii uczestnicy mieli okazję przejechać się wierzchem, a także skorzystać ze spływu tratwą po rzece Kamienna.

Uczestnicy obu opisanych wcześniej wycieczek wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień z udanych wyjazdów.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Krasnystaw za współpracę.

Justyna Brzozowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies