BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Współpraca się opłaca

Dzień promocji współpracy: samorząd – organizacje pozarządowe pt. „Współpraca się opłaca” odbył się 27 marca 2014r. w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Przedsięwzięcie realizowane było przez Polską Fundację Rozwoju, Miejski Urząd Pracy oraz Stowarzyszenie W Stronę Człowieka w ramach projektu „Lubelski Inkubator Partnerstw Lokalnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W Części głównej spotkania, w której uczestniczyła Prezydent Miasta Lublin Pani Monika Lipińska, omawiano cele i zadania projektu min. utworzenie i funkcjonowanie Lubelskiego Inkubatora Parnerstw Lokalnych a także działania informacyjno – szkoleniowe dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego.

Poza częścią konferencyjną odbyły się Międzysektorowe mini targi – przykłady działalności Partnerów z różnych sektorów oraz Bezpłatne konsultacje z tutorami i doradcami z zakresu prawa, funduszy zewnętrznych i księgowości fundacji.

Stoiska informacyjne wystawili min:

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki, Fundacja Bank Żywności, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „MISERICORDIA”, Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Lubelska Fundacja Rozwoju.

Osoby biorące udział w konferencji chętnie podchodziły do przedstawicieli instytucji/organizacji z różnymi pytaniami, problemami oraz korzystali z ofert informacyjnych w formie ulotek i publikacji.

Anna Szmidt

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies