BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logotyp Teatru Andersena

Wrzesień w Teatrze im. J. Ch. Andersena

Rok 2020 rozpoczęliśmy premierą spektaklu Słowik i Babka Natura Magdy Żarneckiej w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Spektakl rodzinny o ekologii i relacjach międzyludzkich, opowiada historię babci, która żyje na wsi ze swoimi zwierzętami i w zgodzie z naturą. Po śmierci dziadka przeprowadza się razem ze swoimi ukochanymi zwierzętami – świnią i gęsią, do rodziny mieszkającej w mieście, z którą nie ma dobrych kontaktów.

Spektakl pojawi się w naszym repertuarze ponownie w październiku. Polecamy rodzinom i dzieciom jako świetną lekcję wychowawczą.

Niestety wybuch epidemii i sytuacja na świecie spowodowała zawieszenie dotychczasowej działalności kulturalnej w Polsce, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Na szczęście teatr bardzo szybko odnalazł się w nowej sytuacji i stworzył cykl wydarzeń artystycznych i edukacyjnych w sieci pod wspólnym tytułem Teatroteka Andersena. Projekt rozpoczął się w marcu 2020r., a potrwa do października 2020r. Otrzymał on dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci. 

Projekt obejmuje realizację następujących cyklów: czytań performatywnych – Odczarujmy lektury, rozmów z aktorami, odkrywania teatru od kuchni – Teatralne Podróże dla Dużych Dzieci oraz prezentacji form plastycznych teatru – Spotkania z lalką. Stworzyliśmy pełny i stały repertuar wydarzeń w sieci, który cieszy się ogromną popularnością, jest doceniany przez rodziny z dziećmi i nauczycieli. 

Nasze materiały wideo, szczególnie te edukacyjne, opracowane przez naszą pedagożkę teatralną – Małgorzatę Adamczyk, stanowią materiał dydaktyczny dla pedagogów ze szkół i przedszkoli oraz instruktorów z domów kultury. Ogląda nas cała Polska, a także Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

Nowy sezon teatralny stoi pod znakiem długo wyczekiwanej premiery spektaklu Pippi Långstrump Astrid Lindgren z muzyką oryginalną George Riedel, w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego w tłumaczeniu Katii Czarnej. 

W repertuarze pojawią się znane i lubiane tytuły: spektakle w reżyserii Katarzyny Kawalec Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu i Bucik Kopciuszka

Na scenę powróci długo nie grany spektakl Pchła Szachrajka w reżyserii Marka Ciunela. Ten spektakl, to także nasza propozycja na spędzenie rodzinnego Sylwestra. Pojawią się uwielbiane przez naszą publiczność Muminki w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz wróble i gołębie w spektaklu Dziób w dziób w reżyserii Elżbiety Depty.

Zwiedzanie wystawy Kalejdoskop teatru razem z Małgorzatą Adamczyk – edukatorką i pedagożką teatralną.

  • sobota, 12 września, g. 15:00 – 16:00
  • niedziela, 13 września, g. 11:00 – 12:00
  • sobota, 19 września, g. 15:00 – 16:00
  • niedziela, 20 września, g. 11:00 – 12:00

Wstęp bezpłatny. Jednocześnie na wystawie może znajdować się do 6 osób. Nie obowiązują zapisy.

SPOTKANIA Z LALKĄ TEATRALNĄ – warsztaty tworzenia lalek teatralnych

ODCZARUJMY LEKTURY  czytania performatywne

  • piątek, 11 września, g. 16:00 Roma Drozdówna – Księga druga. ZamekPan Tadeusz, Adam Mickiewicz
  • piątek, 25 września, g. 16:00 Ilona Zgiet – O kluskowej bramieLegendy polskie dla dzieci, M. Jarocka, B. Michalec

TEATRALNE PODRÓŻE DLA DUŻYCH DZIECI – rozmowy Małgorzaty Adamczyk z aktorami teatru

REPERTUAR SPEKTAKLI – emisje archiwalnych nagrań spektakli

  • piątek, 11 września, g. 9:30 – niedziela, 13 września, g. 22:00 Jaś i Małgosia, reż. Zbigniew Lisowski (Premiera: 16.10.2010) – wiek: 7+

Centrum Kultury w Lublinie zaprosiło nasz teatr do wzięcia udziału w projekcie Przestrzeni Sztuki – Teatr. Zaprezentujemy dwa spektakle dla dzieci na Placu Litewskim:

Źródło: teatrandersena.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies