BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ludzie siedzący w półokręgu na plaży. W środku ich półokręgu ułożone są buty w kształcie serca w którym leży plażowy plecach z napisem caritas układającym się w kształt serca.

Wolontariusze Caritas żeglowali po Bałtyku

Fundacja Regaty Morskie wspólnie z Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje Program Edukacji Żeglarskiej dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu, wolontariusze Centrum Wolontariatu z Białej Podlaskiej w lipcu mieli okazję żeglować po Zatoce Gdańskiej. Odwiedzili mariny w Gdańsku, Gdyni, Górkach, Helu i Sopocie, każdego dnia przemierzając do nich drogą wodną.

Nad morze pojechało 12 wolontariuszy z 2 opiekunami, a sam wyjazd trwał od 16 do 20 lipca 2018 roku.

– Dla wielu wolontariuszy to był pierwszy wyjazd nad morze, a dla wszystkich jedyna taka możliwość spędzenia wakacji nad Bałtykiem – mówi Monika Rybaczewska, Diecezjalny Koordynator Wolontariatu. – Na co dzień wolontariusze z Centrum Wolontariatu pomagają innym, tym razem to o nich dbano, by jak najwięcej nauczyli się o żeglarstwie i mogli poznać walory turystyczne polskiego wybrzeża – dodaje.

Następna okazja do żeglowania pojawi się 27 sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

Monika Rybaczewska

Mateusz Czarnecki

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies