BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wizyta Studyjna w WTZ

14 października 2022r do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy przyjechali beneficjenci projektu „Aktywni Niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” realizowany z Europejskich Funduszy Społecznych oraz Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój.

Głównym realizatorem jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi. Fundacja Alpha z Lublina jako podwykonawca realizuje wyjazdy studyjne m.in. dla rodziców osób z niepełnosprawnością.

Beneficjenci tego projektu mogli zobaczyć codzienne funkcjonowanie naszej placówki. Zostali powitani przez uczestników i kierowania WTZ, następnie odwiedzili każdą pracownię, zobaczyli ogród. Mogli także podziwiać janowickich artystów, gdyż zespół Bębnoludy, zespół Figiel, solista i recytatorka przedstawili swój program artystyczny. Grupa została podzielona na dwie części i aktywnie wzięli udział w zajęciach prowadzonych w WTZ – pierwsza grupa w pracowni poligraficzno-introligatorskiej, druga w pracowni plastyczno-rękodzielniczej. Największe wrażenie na gościach, oprócz zadbanego i wypielęgnowanego ogrodu, wywarły prace wykonywane w drewnie, w szczególności produkcja podpałki ekologicznej.

Po zajęciach, zjedliśmy wspólnie obiad, przygotowany w pracowni gospodarstwa domowego – kulinarnej, w trakcie, którego odbyła się licytacja buteleczki octu jabłkowego – wygrała pani Anna Prokopiak (Fundacja Alpha), która za buteleczkę zapłaciła 150 zł. Każdy z beneficjentów otrzymał mały upominek od WTZ w postaci siatki, przetworów i fartuszka – prace te zostały wykonane przez uczestników.

Kasia Kozdra, uczestniczka WTZ: W dniu 14 października gościliśmy przedstawicieli Fundacji Alpha z Lublina. Byli pod wielkim wrażeniem naszych Warsztatów. Mogliśmy się zaprezentować i pochwalić się swoim dorobkiem pracy. Podziwiali nasze zdolności manualne, artystyczne. Podobały się im wyroby wykonane w naszym Warsztacie. Brali udział w zajęciach i zakupili sobie drobne pamiątki. Zjedliśmy wspólnie obiad ugotowany przez pracownię kulinarną. Mogliśmy pochwalić się zdolnościami artystycznymi. Goście byli zachwyceni naszymi umiejętnościami. Na koniec otrzymali upominek od nas, uczestników. Dziękujemy za wizytę i pozdrawiamy. 

E. Bojko

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies