BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
5 osób ogląda kolorowe pisanki i kartki wystawione na stoliku. Jedna pani wyciąga z portfela banknot, druga ogląda w ręku dwa pisanki. Obok nich pan przygląda się rękodziełom.

Wielkanocna oferta domu samopomocy

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie w gminie Krzywda kończą przygotowania do tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego. To co udało im się ułożyć, skleić, uformować, wyszyć, namalować i upiec zaprezentują w niedzielę 22 marca między 14:00 a 16:00.

Osoby, które w tym czasie odwiedzą placówkę, będą mogły zaopatrzyć się m.in. w palmy, pisanki, kartki świąteczne, gipsowe figurki i inne elementy dekoracyjne, a także świąteczne wypieki.

– Pisanki i inne ozdoby są wykonane z cekinów, tasiemek czy sznurka, a wśród smakołyków nie zabraknie wielkanocnych bab i mazurków. Najtańsze wyroby będzie można kupić już za kilka złotych, a najdroższe nie powinny kosztować więcej niż około 40 złotych – mówi kierownik placówki Anna Grabowska.

Wszystko jest dziełem niepełnosprawnych podopiecznych placówki, którzy przygotowywali się do kiermaszu od prawie dwóch miesięcy na zajęciach terapeutycznych. – Wysiłek był duży, ale efekt jest równie doskonały. Autorzy włożyli w swoją pracę mnóstwo serca – dodaje Anna Grabowska.

Będzie to drugi kiermasz wielkanocny a trzeci w dotychczasowej działalności ŚDS w Anielinie, który rozpoczął działalność w grudniu 2013 roku. Cały dochód ze sprzedanych ozdób i wypieków zostanie przekazany na potrzeby placówki.

Przed rokiem podczas pierwszej takiej imprezy w Anielinie udało się zebrać około 1500 złotych, a uczestnicy grudniowego kiermaszu bożonarodzeniowego wsparli ŚDS kwotą o 100 złotych większą. Pieniądze te zostały wykorzystane na zakup materiałów do pracowni terapeutycznych i wyjazd do kina.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies